Pistolety do silikonu

Ładuję...

Liczba produktów: 12

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Liczba produktów: 12

Ustaw kierunek malejący
na stronę
darmowa-dostawa-allemen darmowa-dostawa-allemen

Praktyczne i poręczne pistolety do silikonu

Prace remontowe i budowlane wymagają użycia odpowiednich materiałów, które będą trwałe przez wiele lat. Niemniej jednak wykonywanie prostych lub skomplikowanych zadań wymaga użycia narzędzi. W tej kategorii znajdują się popularne i cenione narzędzie ręczne, w postaci pistoletów do silikonów.

Pistolety do silikonu znajdują się również pod nazwą wyciskaczy do mas. To urządzenia, które mają bardzo szerokie zastosowanie. Możesz używać ich podczas prac budowlanych, instalatorskich, w różnych zakładach lub przydomowych pracowniach. W skrócie – pistolet silikonowy okaże się pomocny wszędzie, gdzie jest konieczność aplikacji masy klejącej.

Pistolet do silikonu ma specjalnie zaprojektowaną konstrukcję. Istotnym elementem jest pewien rodzaj magazynu, który służy do umieszczania opakowania z silikonem. Urządzenie ma również tłok, spust oraz zapadkę. Takie połączenie daje możliwość precyzyjnego i wygodnego wyciskania silikonu w odpowiednim miejscu.

Pistolety do silikonu służą do wielorazowego użytku. Wystarczy zmieniać w nich tylko rodzaj tuby. Ich użytkowanie jest bardzo łatwe. Mogą z nich korzystać nie tylko fachowcy, ale i początkujący, którzy dopiero zaczynają przygodę z remontem, budową lub pracami instalatorskimi.

Odpowiednio dobrany pistolet do wyciskania silikonu będzie miał wpływ na jakość wykonanej pracy. Próba rozprowadzenia masy bez tego narzędzia może skończyć się tym, że zostanie ona nałożona nierówno, powstaną na niej nieestetyczne wybrzuszenia lub wklęśnięcia.

Narzędzie pozwala dozować odpowiednią ilość masy, więc nic nie zostanie zmarnowane. Maszynka do silikonu wpływa również na czas pracy, ponieważ nie musisz męczyć się z ewentualnymi poprawkami po naniesieniu masy klejącej.

W tej kategorii znajdziesz wysokiej jakości pistolety i wyciskarski. To szeroka gama narzędzi, z których korzystają zawodowcy i majsterkowicze. Zgromadziliśmy asortyment, który przyda Ci się na różnych etapach budowy i remontu. Proponujemy Ci nie tylko pistolety do kleju, ale przede wszystkim silikony i kleje.

Dlaczego warto wybrać pistolet do silikonu?

Na placu budowy liczy się każda innowacja, która sprawi, że prace przebiegną szybciej, łatwiej i z lepszym efektem. Pistolety do silikonu z pewnością należą do takiej grupy produktów. Są one znane od dawnych lat i cenione ze względu na prostotę konstrukcji. Maszynka do silikonu lub kleju sprawia, że rozprowadzenie masy będzie niezwykle proste. Możesz precyzyjnie dopasować miejsce aplikacji.

Pistolet do silikonu jest łatwy w obsłudze. Kolejność użytkowania jest niezwykle prosta i do zapamiętania. Pierwszym krokiem jest maksymalne odciągnięcie tłoku, dzięki czemu masz możliwość swobodnego umiejscowienia całej tuby. Następnie możesz wcisnąć spust. Zadaniem tego elementu jest przesuwanie się wcześniej wspomnianego tłoka. To on jest odpowiedzialny za aplikację materiału i wyciskanie masy. Wyróżnikiem maszynek do silikonu jest konstrukcja, która chroni przed spływaniem masy.

Wystarczy kilka razy użyć pistoletu, by nabrać kompletnej wprawy. Dzięki temu zapomnisz, co to znaczy źle rozprowadzony silikon, nierówności lub spływająca masa. Korzyścią wynikającą z zakupu pistoletu jest to, że posłuży Ci on przez długi czas. To narzędzie nadaje się zarówno dla majsterkowiczów, jak i fachowców.

Pistolety do silikonu są wykonane z wysokiej jakości materiałów. Każda ich część jest eksploatowana w dużym stopniu, więc trwałość ma duże znacznie. Solidna konstrukcja maszynki wpływa na bezpieczeństwo podczas pracy, gdyż nie ma możliwości, by urwał się tłok lub inna ważna część odpowiadająca za funkcjonalność narzędzia.

Pistolet do silikonu to oszczędność czasu i pieniędzy. To również gwarancja idealnie wykonanej pracy. Warto wybrać ten typ narzędzia zwłaszcza wtedy, gdy regularnie używasz silikonu lub innych mas uszczelniających. Ponadto przyda Ci się w każdym gospodarstwie domowym.

Zastosowanie i sposób użycia pistoletu do silikonu

Jeśli przygotowujesz się do prac budowlanych lub remontowych, to możesz rozpocząć kompletowanie odpowiednich materiałów i narzędzi. Maszynka do silikonu znajdzie zastosowanie wszędzie tam, gdzie chcesz zaaplikować silikon. Popularne pistolety mają bardzo szerokie przeznaczenie.

Najpopularniejszym obszarem, który wymaga stosowania silikonu, jest przede wszystkim montaż stolarki okiennej lub drzwiowej. Produkt pozwala estetycznie wykończyć miejsce łączenia. Pistolet umożliwi Ci precyzyjne dawkowanie masy nawet w bardzo trudnych miejscach. Ten rodzaj narzędzia jest także nieoceniony przy wszystkich pracach związanych z mocowaniem szkła.

Wszelkie prace naprawcze w domu lub wokół niego również często wymagają użycia silikonu, który łatwiej Ci będzie aplikować za pomocą urządzenia. Pistolety są dostępne w różnych wersjach. Zanim zdecydujesz się na konkretny zakup, sprawdź, na jakie cechy warto zwrócić uwagę. Przydatnym elementem jest solidne zabezpieczenie przed wyciekaniem masy. Ta niewielka część będzie miała wpływ na komfort rozprowadzania silikonu.

Zwróć uwagę na właściwą długość tłoka. Niewystarczająca może skutkować tym, że wykorzystanie silikonu do końca nie będzie możliwe. Wystająca tuba może utrudnić również pracę.

Zaawansowanym technologicznie rozwiązaniem jest pistolet do silikonu elektryczny, który nadaje się różnego rodzaju żywic. Producenci tych narzędzi wyposażyli je w regulowaną prędkość, wydajne baterie, wyłączniki bezpieczeństwa oraz poręczną konstrukcję. Dzięki temu pistolet do silikonu elektryczny sprawi, że codzienne prace na placu budowy będą przyjemnością.