Siewniki

Ładuję...
darmowa-dostawa-allemen darmowa-dostawa-allemen

Siewnik – co to jest?

Prace na posesji mogą stać się znacznie łatwiejsze, jeśli zdecydujesz się na odpowiednie maszyny ogrodowe. Szczególnie przydatny okaże się siewnik. To produkt, który występuje w różnych wariantach. W naszym asortymencie znajdziesz siewniki ręczne. Wyróżniają się nieskomplikowaną konstrukcją i łatwością obsługi.

Siewniki przydadzą się zarówno amatorom, jak i profesjonalistom. Będą znacznym ułatwieniem w codziennej pracy ogrodnika. Sprawdzą się też, jeśli nie masz żadnego doświadczenia w opiekowaniu się ogrodem. Siewnik do trawy czy nawozu sprawi, że łatwiej będzie Ci zazielenić posesję.

Proste w budowie narzędzie sprawdzi się w różne pory roku. Wiosną wykorzystasz siewnik do trawy, natomiast zimą posłuży Ci do rozsypywania soli lub piasku. Rozsiewacz jest więc przydatny niezależnie od aury panującej na dworze.

W naszym asortymencie znajdziesz modele ręczne. Występują w wersji przeznaczonej do trzymania w dłoni. Możesz też zdecydować się na rozsiewacz z kołami – wystarczy go prowadzić, żeby ziarna się rozsypywały. Oferujemy produkty od sprawdzonych producentów, którzy od dawna cieszą się zaufaniem klientów.

Siewniki – czym się wyróżniają?

W naszym asortymencie znajdziesz siewniki, które wyróżniają się wysoką jakością wykonania. Są wyprodukowane z solidnych tworzyw, a przy tym charakteryzują się niską wagą. Dzięki temu model przeznaczony do trzymania w dłoni nie będzie uciążliwy nawet podczas długiej pracy. Oferujemy produkty, które charakteryzują się wytrzymałym mechanizmem zębatkowym. Masz więc pewność, że siewnik ręczny posłuży Ci przez wiele sezonów.

Dostępne u nas siewniki do trawy i nawozów są wygodne w użytkowaniu. Oferujemy produkty, które wyróżniają się dużą pojemnością. Dzięki temu nie musisz pamiętać o tym, żeby często napełniać zbiornik. Obrotowa korbka zapewnia komfort w trakcie rozsiewania nasion. Produkt gwarantuje precyzję podczas pracy. Nasiona rozprowadzisz równomiernie, dzięki czemu trawnik będzie estetyczny.

Siewniki do nawozu czy traw występują też w wersji z kółkami. Nie musisz trzymać takiego modelu w dłoni, co jest szczególnie ważne, jeśli planujesz długo trwające prace w ogrodzie. Tego typu siewnik do nawozu ogrodowy jest wygodny w obsłudze dzięki dużym kołom. Nie zablokują się one na nierównym, trudnym terenie. Komfort podczas pracy zapewni też szeroka rączka. Nasiona będą rozsypywane wyłącznie podczas prowadzenia siewnika. Dzięki temu masz pewność, że granulki nie wylecą ze zbiornika, gdy go odstawisz.

Istnieją różne rodzaje tego przydatnego narzędzia do ogrodu. Jednym z nich jest siewnik punktowy. Ten typ sprawdza się podczas rozsiewania nasion wyróżniających się niewielkim rozmiarem. Produkt zapewnia precyzję w trakcie prac w ogrodzie. Wyglądem przypomina nieco strzykawkę. Nie sprawdzi się do nieregularnych nasion.

W ogrodzie możesz też wykorzystać siewnik rotacyjny, który wyróżnia się łatwością obsługi. Taki produkt ma specjalną korbkę, która pozwala dozować dawkę w zależności od granulacji i zapotrzebowania. Istnieją też siewniki talerzowe – to już znacznie większe, profesjonalne maszyny.

Poznaj zastosowanie siewników

Siewniki znajdą wiele zastosowań w Twoim ogrodzie. Jeśli chcesz założyć równy, intensywnie zielony trawnik, potrzebujesz narzędzia do rozsiewania nasion. Siewniki do trawy pozwolą Ci równomiernie rozmieścić nasiona. Dzięki temu nie musisz obawiać się ubytków, które niszczą estetykę murawy. Jeśli posesja jest dość duża, lepiej podczas zakładania trawnika sprawdzi się rozsiewacz na kółkach.

Możesz też wykorzystać siewniki do nawozu. Pozwoli Ci to szybciej rozprowadzić preparat, który wspomoże wzrost roślin. Dzięki siewnikowi możesz zadbać o przestrzeń wokół domu w bezpieczny sposób. Pamiętaj, że niektóre nawozy nie powinny mieć kontaktu ze skórą. Może bowiem dojść do podrażnienia. Zastosowanie siewnika do nawozów pozwoli Ci rozprowadzić preparat równomiernie. Dzięki temu masz pewność, że dotrze do każdej rośliny. Nie ma też ryzyka, że w którymś miejscu zaaplikujesz zbyt dużo produktu.

Na działce rekreacyjnej lub przy domu jednorodzinnym wiele osób uprawia warzywa. Jeśli masz dość duże pole, warto wykorzystać rozsiewacz. Siewniki do warzyw sprawiają, że praca przebiega znacznie szybciej. Możesz przy pomocy takiego narzędzia rozprowadzić nasiona w precyzyjny sposób. Niewielkie maszyny ogrodowe zastosujesz też, jeśli chcesz zasiać dużą liczbę kwiatów.

Z siewników skorzystasz nie tylko w okresie wiosenno-letnim, lecz także zimą. Kiedy ścieżki są oblodzone, łatwo o wypadek. Pamiętaj, że możesz zwiększyć bezpieczeństwo domowników. Przy pomocy siewnika rozprowadzisz sól lub piach, które sprawią, że ścieżka przy domu będzie bezpieczniejsza. W rolnictwie wykorzystywane są natomiast siewniki do zboża. Są to ogromne maszyny, które zapewniają komfort pracy na dużym polu.

W naszym asortymencie znajdziesz również inne narzędzia ogrodowe. Dzięki temu z łatwością skompletujesz zestaw, który ułatwi Ci pracę na posesji. Wybieraj spośród sekatorów, łopat, grabi czy ręcznych pił ogrodowych.