Pistolety i wyciskarki

Ładuję...

Liczba produktów: 13

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Liczba produktów: 13

Ustaw kierunek malejący
na stronę
darmowa-dostawa-allemen darmowa-dostawa-allemen

Wyciskarki do kleju – najważniejsze informacje

Profesjonalne wyciskarki do kleju oraz do silikonu pozwolą Ci na szybkie i wydajne nakładanie tych materiałów w niemal każdych warunkach lokalizacyjnych. Dzięki ergonomicznej konstrukcji, lekkości, mocnej obudowie, a także świetnym parametrom są w stanie znacząco skrócić czas prac montażowych, serwisowych oraz budowlanych nawet tam, gdzie nie ma dostępu do energii elektrycznej.

W tej kategorii znajdziesz wyciskacz do kleju oraz do silikonów w przystępnej cenie. Jego zakup nie nadwyręży Twojego domowego budżetu, a pozwoli Ci remontować w komfortowych warunkach. Niektóre z naszych modeli wyposażone są w specjalne grzałki, które podgrzewają most. Tym samym pozwalają na jeszcze skuteczniejsze wiązanie.

Wśród kluczowych aspektów, na które powinieneś zwrócić uwagę przed zakupem narzędzia, jakim jest akumulatorowy wyciskacz do silikonów i mas, można zaliczyć: prędkość posuwu tłoka, czas pracy na jednym ładowaniu, maksymalną siłę wyciskania, a także obsługiwane kartusze.

Pojemność akumulatora również wpływa na parametry pracy tego elektronarzędzia. Im jest ona większa, tym wyciskarki do mas są w stanie dłużej pracować bez ładowania. Zazwyczaj pojemność ogniwa akumulatora waha się od 2 do 3 Ah.

Wyciskarki do mas i korzyści z ich posiadania

Z pomocą akumulatorowych wyciskarek do mas z łatwością rozprowadzisz kleje, silikony, szpachle, akryl, a także wiele innych materiałów łączeniowych. Ze względu na swoją wszechstronność narzędzia te są doceniane przez amatorów oraz profesjonalistów, którzy na co dzień łączą elementy przy użyciu mas spoinowych.

Kupując wyciskarki do kleju, zwróć uwagę na prędkość posuwu tłoka, który wskazuje na to, jak szybko urządzenie jest w stanie wyciskać masy. Dobry wyciskacz do kleju zapewnia prędkość posuwu tłoka na poziomie 0-9 lub 0-28 mm/s.

Kolejnym parametrem jest maksymalna siła wyciskania, z jaką tłok jest w stanie wyrzucić masę, klej czy szpachlę. Aby produkt był w stanie poradzić sobie z lepkimi i gęstymi substancjami, powinien mieć siłę wyciskania w granicach 2500-3000 N.

Bardziej zaawansowane modele są wyposażone w dodatkowe funkcje, jak np. obrotowy uchwyt na tubę, jednak każdy rodzaj wyciskacza działa tak samo. Urządzenie posiada tak zwany magazynek, w którym należy umieścić tubę z materiałem, oraz  spust, tłok i zapadkę uniemożliwiającą jego wycofanie się. Naciśnięcie spustu powoduje delikatne przesuwanie się tłoka, który wyposażony jest w specjalną końcówkę ułatwiającą aplikację materiału. Wyciska on masę na drugim końcu opakowania.

Najprostsze modele nie posiadają zabezpieczenia przed wyłapywaniem silikonu lub kleju z tuby w momencie przerwania pracy. Są one polecane osobom, które mają zamiar sporadycznie ich używać. Fachowcom polecamy wyciskarki do kleju akumulatorowe, które nabędziesz w asortymencie sklepu Allemen. Do ich użycia niemal wcale nie musisz używać siły. Dobry sprzęt jest w stanie zaoszczędzić nawet do 20% masy, ponieważ posiada specjalny system. Tłok podczas przerwy w pracy cofa się o kilka milimetrów, przez co nie naciska na materiał i nie wydobywa niepotrzebnie materiału z tuby.

Efektywne wyciskarki do mas dla każdego

Wyciskając silikony czy tuby, masz do wyboru wyciskacze ręczne, wyciskacze akumulatorowe lub pneumatyczne. Najlepsze modele znajdziesz w sklepie Allemen. Pistolety akumulatorowe posiadają baterie litowo-jonowe oraz regulację szybkości. Mogą wyciskać szybciej lub wolniej.

Na potrzeby produkcyjne, gdzie niezbędna jest ciągła praca, przyda się wyciskacz pneumatyczny. Do jego prawidłowego działania niezbędne jest powietrze pod ciśnieniem z kompresora. Ten typ posiada regulator ciśnienia i podawania powietrza.

Zastanawiasz się, jaki wybrać pistolet do silikonu? W przypadku kartuszy 290-310 ml świetną opcją będzie wyciskacz 26:1. Tym narzędziem wyciśniesz standardowe silikony. Materiał o dużej gęstości wymaga przełożenia 52:1 l.

A co z żywicą epoksydową? Dwuskładnikowe produkty w systemie 1:1, 2:1 wyciśniesz przy pomocy narzędzia, które ma 400 lub 490 ml.

Tylko u nas znajdziesz pistolety do silikonu oraz mas w szerokiej gamie egzemplarzy, które różnią się od siebie zarówno wyglądem, jak i ceną czy też wielkością. Możesz zakupić je w dużym przedziale cenowym. W przypadku profesjonalnych lub bardzo częstych zastosowań lepszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w pistolet droższy i zarazem trwalszy i bardziej wytrzymały. W razie wątpliwości i pytań nasi doradcy służą Ci pomocą w wyborze odpowiedniego sprzętu. Z pewnością będziesz z niego zadowolony.