Śrubokręty i wkrętaki

Ładuję...

Liczba produktów: 15

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Liczba produktów: 15

Ustaw kierunek malejący
na stronę
darmowa-dostawa-allemen darmowa-dostawa-allemen

Śrubokręty do zadań uniwersalnych i specjalistycznych

Wkrętaki, zwane potocznie śrubokrętami, to narzędzia, które znajdą się w niemal każdym przydomowym i profesjonalnym warsztacie. Składają się one z rękojeści oraz stalowego grotu zakończonego końcówką wkrętakową.

Zamieniasz zakupić śrubokręt? W tej kategorii przygotowaliśmy dla Ciebie ich szeroki wybór. Zanim jednak przystąpisz do finalizacji zamówienia, warto znać podstawowe informacje na ich temat.

Rękojeść wkrętaka powinna to najważniejszy element tego narzędzia. Spotkać możesz rękojeści z tworzywa sztucznego lub drewna. W naszym sklepie znaleźć możesz ergonomiczne i trwałe rękojeści wykonane bezpośrednio na grocie wkrętaka. Ich rdzeń wykonany jest z twardego materiału najbardziej odpornego na uderzenia. Zewnętrzna powierzchnia to guma, ewentualnie miękki materiał, który zmniejsza ryzyko oślizgnięć, odcisków i otarć dłoni. Małe śrubokręty mają rękojeść lekką o niewielkiej średnicy, natomiast wkrętaki większe wyposażone są w uchwyty masywne, gdyż te łatwiej przenoszą moment obrotowy.

Jeśli chodzi o grot śrubokrętów, króluje najwyższej jakości stal hartowana, np. chromowo-wanadowa lub chromowo-molibdenowa. Końcówka grotu nie jest chromowana, lecz piaskowana.

Jakie wybrać śrubokręty? Zestaw, a może pojedyncze narzędzia?

Wkrętaki dostępne w sklepie Allemen różnią się od siebie ukształtowaniem końcówek. Wyróżnia się modele z końcówką płaską. Są one najbardziej rozpowszechnione i stosuje się je do wkręcania i wykręcania śrub o pojedynczym podłużnym nacięciu.

Oprócz tego posiadamy w ofercie śrubokręty. Z końcówkami krzyżykowymi typu Philips lub typu Pozidriv. Wkrętaki Philips stosowane bywają przy pracach stolarskich, a także do blachowkrętów. Ich końcówki są jakby stożkowo ścięte. Wszędzie tam, gdzie potrzeba większych nacisków, przydadzą się wkręty typu Pozidriv.

Kolejnym produktem są wkrętaki w formie sześcioramiennej gwiazdy (typu Torx). Ich specyficzna budowa pozwala przenosić duże momenty obrotowe, a także minimalizuje ślizganie się końcówek wkrętaka w nacięciu.

Inny podział wkrętaków to podział w zależności od ich wielkości. Typowo płaskie wkrętaki mają 6 rozmiarów. Śrubokręty z końcówką krzyżową mają rozmiary od 1 do 4. Numerację znajdziesz na klindze albo na uchwycie. Rozmiar 1 służy do śrub o średnicy 2,5 do 3 mm, rozmiar 2 do śrub o średnicy 3,5 do 5 mm, rozmiar 3 dla 5,5 do 7 mm, a rozmiar 4 do wkrętaków o średnicy od 8 do 10 mm.

Wkrętaki do nacięć typu Torx (T) mają 6 różnych rozmiarów wyrytych na rączce. Najpopularniejsze to T10, T15, T40 lub też TX.

W Allemen mamy dla Ciebie śrubokręty z wymienną końcówką oraz wkrętaki precyzyjne. Zakupisz je pojedynczo lub w zestawach. Komplety są zapakowane w poręczne walizki, które są łatwe w przechowywaniu i transporcie.

Zestaw wkrętaków – do czego Ci się przyda?

Zależy Ci na funkcjonalnych narzędziach? Takie są śrubokręty z wymienną końcówką. Zastępują wiele różnego rodzaju wkrętaków. Ich uchwyt ma grot zakończony sześciokątnym gniazdem 1/4" (6,35 mm). Umożliwia on mocowanie bitów wkrętakowych o wielu kształtach.

Śrubokręty wykorzystuje się do większości prac majsterkowych. Są również modele przeznaczone do prac elektrycznych. Wyposażone są w izolację i umożliwią Ci pracę na elementach, przez które przepływa prąd.

A co powiesz na wkrętaki precyzyjne? Ich trzonki oraz końcówki są bardzo cienkie. Stosowane są głównie w elektronice oraz przy pracach jubilerskich. Często zakończone są końcówką magnetyczną.

W Twojej pracy często stosuje się śrubokręty? Postaw na te z grzechotką. Umożliwiają wkręcanie śrub bez odrywania narzędzia od nich. Są poręczne i oszczędzają czas. Do prac specjalnych, zwłaszcza pod napięciem, używa się śrubokrętów elektrycznych, które nie wymagają użycia dużej siły.

Zapoznaj się z ofertą wkrętaków w sklepie Allemen i wybierz produkt dopasowany do Twojej pracy oraz do indywidualnych potrzeb. W razie pytań i wątpliwości służymy Ci fachowym doradztwem.