Chemia budowlana

Ładuję...

Liczba produktów: 57

Strona
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Liczba produktów: 57

Strona
Ustaw kierunek malejący
na stronę
darmowa-dostawa-allemen darmowa-dostawa-allemen

Chemia budowlana – niezbędna podczas remontu i budowy

Remont mieszkania lub budowa domu wymagają zastosowania szeregu materiałów budowlanych. Płyty gipsowo- kartonowe, farby czy gresowe płytki nie na wiele się jednak zdadzą bez wcześniejszego przygotowania nawierzchni montażowej oraz zakupienia odpowiednich preparatów do montażu, impregnacji i uszczelniania. Są to produkty chemii budowlanej. Jakie produkty oferuje profesjonalny sklep z chemią budowlaną i co kryje się pod tym obszernym pojęciem?

Na przestrzeni lat pojęcie chemii budowlanej uległo zmianie. Tradycyjnie nazywano w ten sposób dodatki do mieszanki z betonu o określonych właściwościach. Obecnie profesjonalna chemia budowlana oznacza także produkty, które nie są składowymi materiałów budowlanych ani elementami instalacji. Są to m.in. szpachle, kleje, pianki montażowe, grunty, fugi, uszczelniacze i silikony.

Produkty chemii budowlanej najprościej możemy podzielić na mieszanki suche, mieszanki gotowe i materiały powłokowe. Chemia budowlana sucha to kleje, gładzie oraz zaprawy tynkarskie i murarskie. Wśród gotowych mas znajdują się silikony, tynki dekoracyjne oraz okładziny i gładzie gipsowe. Wśród materiałów powłokowych wyróżnia się farby, lakiery, grunty i rozpuszczalniki.

Oferowane w sprzedaży produkty to zarówno specjalistyczna chemia budowlana, jak i artykuły przeznaczone do użytku prywatnego. Zaletą nowoczesnej chemii budowlanej jest łatwość aplikacji preparatu, szybki czas schnięcia oraz starannie opracowany skład, który jest w 100% bezpieczny dla zdrowia.

Ogromny wybór produktów wymaga pewnej wiedzy na temat nawierzchni i materiałów budowlanych oraz dokładnego czytania etykiet. Inny klej sprawdzi się podczas układania płytek gresowych w łazience, inny podczas montażu wykładziny lub paneli ściennych. Podobnie jest z farbami, które różnią się nie tylko kolorem, ale i ścieralnością i odpornością na wilgoć.

Chemia budowlana – preparaty na miarę Twoich potrzeb

Do czego potrzebna jest w budownictwie chemia? Materiały budowlane potrzebują odpowiedniego przygotowanego podłoża oraz środków przeznaczonych do montażu danych elementów. Ogromny wybór produktów chemii budowlanej umożliwia zakup preparatu idealnie dobranego do Twoich potrzeb.

Trzeba pamiętać, że profesjonalna chemia budowlana to efektywne preparaty o wysokiej skuteczności działania. Jeśli potrzebujesz farby do powierzchni zewnętrznej, postaw na preparat przeznaczony do elewacji, a w łazience zdecyduj się na emulsję przeznaczoną do pomieszczeń o wyższym stopniu wilgoci.

Kupując grunt, możesz wybierać między preparatami przeznaczonymi do przyklejania płytek, gruntami szczepnymi do zewnętrznych elewacji lub izolującymi farbami dachowymi. Innym przykładem jest gotowa masa szpachlowa, którą szybko uzupełnisz ubytki w ścianie. Jak widać, nawet w obrębie jednej kategorii możesz dostać bardzo zróżnicowane produkty, które umożliwią Ci wykonanie innego rodzaju pracy.

Specjalistyczna chemia budowlana cechuje się także starannie opracowanym składem, który sprawia, że preparaty są nieszkodliwe dla zdrowia. Wszystkie produkty posiadają specjalne atesty i certyfikaty potwierdzające bezpieczną dla człowieka i środowiska formułę. Produkty dostępne są w opakowaniach o różnej wielkości i pojemności, dzięki czemu nie musisz kupować nadmiaru preparatu, jeśli wiesz, że taka ilość Ci się nie przyda.

Chemia budowlana to uszczelniacze, silikony, kleje, pianki montażowe, grunty, fugi i szpachle. Produkty posiadają wydajną formułę i są łatwe w aplikacji, tak aby mógł sobie z nią poradzić nie tylko fachowiec. Dużą zaletą produktów jest szybkie schnięcie, dzięki czemu proces remont lub budowy jest znacznie szybszy.

Do czego stosować produkty chemii budowlanej?

Produkty chemii budowlanej to preparaty o różnym zastosowaniu. Silikony i uszczelniacze używane są do spoinowania umywalek, pryszniców, wanien, toalet oraz wszelkich szczelin między wyposażeniem łazienki a płytkami. Silikon znajduje także zastosowanie w kuchni. Można uszczelnić nim odcinek między blatem stołu a ścianą. Preparat może być również wykorzystywany jako element spoiny ochronnej np. między framugą drzwi a płytkami ściennymi.

Fugi pozwalają wypełnić szczeliny między płytkami, dzięki czemu nie gromadzi się w nich brud oraz zostaje ograniczony wzrost grzybów i pleśni. Dodatkowo prawidłowe wypełnienie szczelin zwiększa przyczepność płytek do powierzchni oraz nadaje większej estetyki całości. Wyróżnia się fugi cementowe, fugi elastyczne oraz fugi epoksydowe.

Klej budowlany służy do trwałego połączenia ze sobą dwóch elementów. Klej najczęściej sprzedawany jest w postaci ciekłej lub jako proszek czy granulat wymagający wcześniejszego rozpuszczenia. Wyróżnia się kleje oparte na polimerowych żywicach, które sprawdzą się w przypadku tzw. trudnych materiałów, jak metal czy szkło. Kleje rozpuszczalnikowe znajdują zastosowanie przy tworzywach sztucznych, podczas gdy kleje mieszane będą odpowiednie do porowatej powierzchni.

Grunty i szpachle służą do odpowiedniego przygotowania podłoża przed malowaniem lub położeniem kolejnej warstwy nawierzchni. Zadaniem preparatów jest zapewnienie odpowiedniej chłonności, spójności oraz braku zapalenia. W sprzedaży dostępne są preparaty do stosowania wewnątrz i na zewnątrz budynku. Wybierając odpowiedni produkt, zwróć uwagę na wilgoć w pomieszczeniu.

Zadaniem pianki montażowej jest uszczelnienie przestrzeni między poszczególnymi elementami budowlanymi. Stosuje się ją m.in. do wypełnienia szczeliny między ramą a ścianą podczas montażu okien lub mocowania ościeżnic.