Opryskiwacze

Ładuję...

Liczba produktów: 21

Strona
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Liczba produktów: 21

Strona
Ustaw kierunek malejący
na stronę
darmowa-dostawa-allemen darmowa-dostawa-allemen

Opryskiwacz ogrodowy to urządzenie dające wiele możliwości 

Opryskiwacz ogrodowy jest wszechstronnym urządzeniem. Wykorzystywany jest on w ogrodnictwie, rolnictwie i innych pracach ogrodowych. Opryskiwacze stosuje się w celu aplikowania płynnych substancji, takich jak pestycydy, herbicydy, nawozy czy fungicydy, na powierzchnię roślin. Zastosowanie opryskiwacza umożliwia równomierne i skuteczne rozprowadzanie substancji ochronnych lub odżywczych na różne rodzaje roślin, zarówno w małych ogrodach, jak i na dużych obszarach uprawnych.

Opryskiwacze znajdują zastosowanie w różnych dziedzinach, takich jak ogrodnictwo, rolnictwo, sadownictwo czy pielęgnacja terenów zielonych. Są wykorzystywane do zwalczania szkodników, chwastów, grzybów, komarów i kleszczy, a także do nawożenia i pielęgnacji roślin. Opryskiwacz jest niezbędny przy uprawach rolnych, w sadach, winnicach, ogrodach, parkach, restauracjach z ogrodem, hotelach, a także w leśnictwie.

Opryskiwacz ogrodowy – właściwości i funkcje

Na rynku istnieje bardzo szeroki zakres różnorodnych opryskiwaczy ogrodowych, dzięki czemu masz możliwość dobrać idealne urządzenie dla siebie. Aby tak było, zastanów się czego potrzebujesz, jakie są Twoje preferencje, jaki obszar musisz opryskać, a następnie wybierz następujące parametry:

 • Pojemność – opryskiwacze dostępne są w różnych pojemnościach, od niewielkich, ręcznych urządzeń o pojemności już od 1l, po większe, zasilane silnikiem spalinowym lub akumulatorowym, które mają pojemność nawet 20l. Wybór tego parametru powinien być uzależniony od indywidualnych preferencji i wielkości opryskiwanego obszaru. Pamiętaj o tym, że im większa pojemność, tym większa waga opryskiwacza, który zazwyczaj będziesz nosił na swoich plecach. W związku z tym, jeżeli nie potrzebujesz największych opryskiwaczy, zastanów się nad trochę mniejszą pojemnością.
 • Typ – istnieją różne typy opryskiwaczy – ręczne, plecakowe, na wózku. Wybór odpowiedniego typu zależy od wielkości opryskiwanego obszaru, rodzaju roślin i wygody użytkowania.
 • Długość lancy – lanca używana jest do aplikowania substancji na rośliny. Istotne jest, aby była ona wystarczająco długa, tak aby zapewnić łatwy dostęp do miejsc trudno dostępnych, takich jak dolne części roślin czy korony drzew.
 • Zasilanie – na rynku dostępne są opryskiwacze ręczne, ciśnieniowe, które będą odpowiednie do użytku domowego, amatorskiego. Opryskiwacze akumulatorowe zapewniają dużo większą wygodę i komfort użytkowania, doskonale sprawdzą się w przydomowych ogródkach, a także w trochę większych przestrzeniach. Opryskiwacze spalinowe są zdecydowanie mocniejsze i bardziej wydajne, będzie to doskonały wybór do opryskiwania dużych powierzchni oraz użytku profesjonalnego.
 • Regulacja strumienia – wiele opryskiwaczy posiada regulację strumienia, która umożliwia dostosowanie ilości aplikowanej substancji do potrzeb. Dzięki tej funkcjonalności możesz kontrolować natężenie opryskiwania i dostosowywać je do konkretnych roślin.
 • Wygoda użytkowania – zwróć uwagę na uchwyty stosowane w opryskiwaczach, materiał, z którego są wykonane. Waga opryskiwacza również ma wpływ na wygodę użytkowania, im mniejsza waga, tym dłużej będziesz mógł wykonywać pracę.
 • Dodatkowe funkcje – niektóre opryskiwacze wyposażone są w dodatkowe funkcje, które jeszcze bardziej ułatwią Twoją pracę, są to m.in. funkcja dmuchawy, rozdrabniacza do liści czy siewnika do nawozu.  

Jaki opryskiwacz kupić do ogrodu?

Zastanawiając się jaki opryskiwacz kupić do swojego ogrodu, przeanalizuj i zastanów się nad kilkoma aspektami. Jak duży teren musisz opryskać – do niewielkich ogrodów sprawdzi się opryskiwacz ręczny, o pojemności 5-10 litrów, do opryskiwania roślin na balkonie, czy w domu wybierz malutki opryskiwacz 1-2 litrowy. Natomiast do dużych przestrzeni zastanów się nad opryskiwaczem plecakowym lub na kółkach, które posiadają większą pojemność. Warto przemyśleć też jakie rośliny zamierzasz opryskiwać, ponieważ do niewielkich kwiatów, czy krzewów, wystarczający będzie opryskiwacz ręczny. Jeżeli jednak zamierzasz opryskiwać duże drzewa, krzewy, obszerne trawniki, zastanów się nad wyborem opryskiwacza spalinowego lub akumulatorowego, z uchwytem plecakowym. Zwróć uwagę również na to, jaki sposób aplikacji będzie dla Ciebie istotny, ponieważ opryskiwacze mogą służyć do różnych celów. Zwróć uwagę na to, czy wybrany opryskiwacz oferuje różne tryby aplikacji (m.in. rozpylanie czy strumień) i regulację strumienia substancji, aby dostosować intensywność opryskiwania do własnych preferencji.

Opryskiwacz akumulatorowy czy spalinowy - porównujemy!

Coraz większą popularnością cieszą się opryskiwacze akumulatorowe. Są one zdecydowanie lżejsze od spalinowych i nie wymagają stosowania mieszanek paliwowych. Obydwa typy opryskiwaczy charakteryzują się wygodą pracy i dają możliwość efektywnego i szybkiego opryskiwania większych powierzchni. Co więc należy wybrać? Który z tych opryskiwaczy okaże się lepszy?

Opryskiwacz akumulatorowy działa na zasilaniu bateryjnym, co pozwala na swobodę ruchu bez konieczności podłączania go do źródła prądu. Podobnie jak opryskiwacz spalinowy, z tym że ten do zasilania potrzebuje mieszanki paliwa i oleju. Opryskiwacz akumulatorowy generuje znacznie mniejszy poziom hałasu i jest zdecydowanie bardziej przyjazny dla środowiska, ponieważ nie emituje spalin. Natomiast opryskiwacz spalinowy charakteryzuje się dłuższym czasem pracy, więc będzie doskonały do zastosowań długotrwałych. Zazwyczaj opryskiwacze spalinowe posiadją też zbiorniki o większej pojemności, co pozwala na dłuższe sesje aplikacji, bez konieczności napełnienia, ale należy pamiętać, że wpływa to też na wyższą wagę urządzenia, co z kolei jest zbędne przy opryskiwaniu niedużych przestrzeni. Opryskiwacze akumulatorowe mają zwykle mniejszą moc, niż spalinowe, co może wpłynąć na zasięg, wydajność i ciśnienie opryskiwania.

Ostateczny wybór między opryskiwaczem akumulatorowym, a spalinowym zależy od indywidualnych preferencji, rozmiaru obszaru i rodzaju zastosowania.

Opryskiwacz ogrodowy – zastosowania i możliwości

Opryskiwacze znajdują zastosowania w różnych dziedzinach i mogą być używane w różnych celach. Oto kilka głównych możliwości i zastosowań opryskiwaczy:

 • Ochrona roślin – służą do zwalczania szkodników, chwastów, grzybów, a także do aplikacji pestycydów, herbicydów i innych substancji ochronnych roślin.
 • Nawożenie roślin – można wykorzystać je do aplikacji płynnych nawozów na rośliny. Opryskiwacze pozwalają na równomierne rozprowadzenie substancji.
 • Pielęgnacja terenów zielonych – opryskiwacze doskonale sprawdzą się do pielęgnacji trawników, parków, ogrodów publicznych i innych terenów.
 • Dezynsekcja – mogą być stosowane do zwalczania insektów i owadów, szczególnie podczas kontroli populacji komarów, much, szerszeni, mrówek i innych szkodników.
 • Odkażanie i dezynfekcja – opryskiwacze są również stosowane do odkażania powierzchni, np. w szpitalach, hodowlach zwierząt, w przemyśle spożywczym czy w miejscach publicznych.
 • Zwalczanie chwastów – opryskiwacze z dyszą herbicydową są używane do skutecznego zwalczania chwastów, zarówno na terenach rolnych, jak i w ogrodach czy trawnikach.

W zależności od rodzaju opryskiwacza, można dostosować aplikację do konkretnego zastosowania, regulując strumień substancji, kształt rozpylania oraz ciśnienie opryskiwania.

W ofercie Allemen znajdziesz różnorodne modele opryskiwaczy, pochodzących od renomowanych producentów.