Piły tarczowe

Ładuję...

Liczba produktów: 30

Strona
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Liczba produktów: 30

Strona
Ustaw kierunek malejący
na stronę
darmowa-dostawa-allemen darmowa-dostawa-allemen

Piły tarczowe – narzędzia o wszechstronnych zastosowaniach

Piła tarczowa to urządzenie znajdujące wiele zastosowań: w domu, w ogrodzie oraz na budowie. Za pomocą tarczy tnącej jest ona w stanie ciąć, skracać oraz przecinać elementy wykonane z tak różnych materiałów, jak drewno, kamień, ceramika czy metal. Obsługa takiej piły jest prosta i ogranicza się do uruchomienia urządzenia i przesuwania go po linii prostej. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom technicznym pilarka tarczowa może ciąć nie tylko pod kątem prostym, ale także w innych ustawieniach, jeżeli wymaga tego sytuacja.

Piły tarczowe stosowane są przez profesjonalistów w takich dziedzinach jak stolarka, glazurnictwo, kamieniarstwo oraz wielu innych. Jednak doskonale sprawdzają się także w ogrodzie czy też przydomowym warsztacie. Pomogą zbudować domek na drzewie dla dziecka, ściankę działową czy też przyciąć do odpowiednich rozmiarów metalowe słupki ogrodzeniowe. Na rynku dostępne są modele o różnym stopniu zaawansowania, rozmiarach oraz mocy silnika, a nawet zasilania. Dlatego też, bez względu na to, jakie zadanie masz do wykonania, znajdzie się w tej kategorii odpowiednia do niego pilarka tarczowa.

Pilarki tarczowe mogą być zasilane za pomocą sieci elektrycznej lub korzystać z akumulatorów. Dzięki temu możesz wybrać urządzenie bardziej mobilne czy też to gwarantujące większą moc silnika. Bez względu na wybrany model, pamiętaj o zachowaniu ostrożności, gdyż chwila nieuwagi może spowodować fatalny w skutkach wypadek.

Warto tutaj wspomnieć, że topowe pilarki tarczowe wyposażone są w systemy mające wykrywać, gdy tarcza zamiast płytki lub deski dotknie palca dłoni. W takim przypadku urządzenie natychmiast się zatrzymuje. Jednak uwaga i ostrożność operującego takim narzędziem jest wysoce wskazana.

Jakie zalety ma piła tarczowa

Piły tarczowe nie bez powodu są bardzo popularnymi elektronarzędziami. Bez względu, czy jest to pilarka ręczna, czy też stołowa, charakteryzują się one podobnymi zaletami. Najważniejszą z nich jest możliwość pracy z różnymi materiałami. Jest to możliwe dzięki wymiennym tarczom. Te akcesoria do elektronarzędzi pozwalają na cięcie drewna, metalu, glazury, kamienia, cegieł czy też betonu. Każda z takich tarcz jest zbudowana z innego surowca oraz ma inną liczbę zębów. Im twardszy jest obrabiany materiał, tym więcej zębów znajduje się na tarczy.

Kolejna zaleta to standaryzacja tarcz dostępnych na rynku. Jeżeli znasz maksymalny rozmiar tarczy, jaką pomieści Twoja piła tarczowa, to możesz wybrać dowolną tarczę, bez względu na jej producenta. Na pewno będzie ona pasowała do Twojego urządzenia.

Trzeba także wspomnieć o komforcie pracy. Każda prezentowana przez nas piła tarczowa, do drewna czy też do innego materiału, dobrze leży w dłoni. Uchwyt najczęściej wyłożony jest materiałem antypoślizgowym, dzięki czemu uchwycisz ją pewnie nawet mokrymi rękoma. Piły tarczowe często wyposażone są w laser, który pozwala na uzyskanie bardzo prostego cięcia. Wykorzystanie tarczy oraz ruchu obrotowego pozwala na szybkie i dokładne cięcie wszelkiego rodzaju desek, płytek czy też metalowych elementów.

Korzystanie z urządzeń takich jak pilarka ręczna tarczowa pozwala na znacznie szybsze wykonywanie prac remontowo-budowlanych niż w przypadku stosowania pił ręcznych czy wyrzynarek. Cięcie jest dokładniejsze, możesz pracować nawet z elementami o przekroju kilkunastu centymetrów. Jest to niemożliwe przy zastosowaniu innych urządzeń tnących. Dlatego też na każdej budowie znajduje się piła tarczowa do metalu.

Piła tarczowa – możliwe zastosowania

Tego rodzaju pilarka pozwala na wykonanie wielu prac budowlanych i remontowych. Począwszy od prostego docinania rur PCV, poprzez obróbkę stolarki, a na przycinaniu kamiennych płyt kończąc. Jak widać, jest to urządzenie nad wyraz uniwersalne i wszechstronne. Z pił tarczowych często korzystają stolarze, budowlańcy czy też kamieniarze. Profesjonaliści z różnych branży cenią je za wygodę pracy, wszechstronne zastosowanie i prostą obsługę.

Podczas prac konstrukcyjnych na budowach, pilarki tarczowe używane są do tworzenia elementów ścian, stropów oraz klatek schodowych. Radzą sobie doskonale bez względu na to, czy konieczne jest przycięcie drewna, kamienia, czy też metalu. Są to duże, przemysłowe modele, które także znajdziesz w ofercie naszego sklepu.

Natomiast w przypadku przydomowych zastosowań warto wspomnieć, iż piła tarczowa sprawdzi się na przykład podczas układania drewnianej podłogi, kamiennej posadzki czy też docinania cegieł. Wszystkie te prace możesz wykonać za pomocą jednego urządzenia, konieczne jest tylko wymienianie tarczy, gdy przejdziesz do kolejnego materiału. Szeroki wybór tarcz wszelkiego rodzaju znajdziesz w naszym sklepie, także w tej kategorii. Oferujemy urządzenia zarówno proste i tanie, jak i te bardziej zaawansowane technicznie.

Co ciekawe, zasada działania piły tarczowej jest prosta. Tarcza zamontowana jest na obrotowym elemencie. Jest on połączony z silnikiem i po uruchomieniu urządzenia wprawiany w ruch. Ostre zęby znajdujące się na krawędzi wrzynają się w dany materiał i rozcinają go. W zależności od potrzeb kąt nachylenia tarczy może zostać zmieniony, tak by na przykład cięła ona pod kątem 45 stopni. Dzięki temu możliwe jest wyrabianie elementów ozdobnych, wykończeniowych oraz realizacja wielu innych pomysłów.

Dlatego, jeśli poszukujesz funkcjonalnego urządzenia do cięcia i podobnego rodzaju prac, wybór piły tarczowej wydaje się najlepszym pomysłem. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem produktów w tej kategorii.