Zszywacze i takery

Ładuję...

Liczba produktów: 23

Strona
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Liczba produktów: 23

Strona
Ustaw kierunek malejący
na stronę
darmowa-dostawa-allemen darmowa-dostawa-allemen

Taker – co to właściwie jest?

Szukasz narzędzia, dzięki któremu jednym ruchem ręki – bez konieczności np. podłączania zasilania – unieruchomisz elementy na danej powierzchni? Istnieje spora szansa, że interesuje Cię taker! Jest to urządzenie działające podobnie jak nitownice. Umożliwia połączenie dwóch różnych elementów za pomocą jednego ruchu. Sprawdza się w wielu dziedzinach pracy, zarówno przy domu, jak i w warsztacie czy w trakcie prac rękodzielniczych i renowacyjnych.

Taker profesjonalny to, wbrew powszechnemu mniemaniu, nie tylko urządzenie, które trzeba dodatkowo podłączyć do zasilania albo kompresora. Wyróżnia go natomiast trwałość oraz fakt, że nadaje się on do szczególnie ciężkich prac. Sprawdzi się więc dla każdej osoby, której zależy na trwałym, dającym dobre efekty pracy narzędziu, idealnym do twardych i grubych materiałów. Istnieją również narzędzia ręczne tego rodzaju.

Czy w takerze używane są zszywki, czy gwoździe? Do takera nadają się oba te rodzaje elementów, zależnie od tego, jaki modelem dysponujesz. Coraz częściej zdarza się, że takery przystosowane są zarówno do gwoździ, jak i zszywek. Wiele zależy od tego, jakiego modelu potrzebujesz. Jednozadaniowe modele zwykle są nieco korzystniejsze cenowo.

W asortymencie sklepu znajdziesz takery różnego rodzaju, a przez to przystosowane do rozmaitych prac wykończeniowych, rękodzielniczych i naprawczych. Wszystkie produkty pochodzą od cenionych producentów. To przekłada się na ich trwałość oraz łatwość użytkowania. Podstawowy taker ręczny bez większego problemu obsłużysz samodzielnie, nawet nie mając w tej dziedzinie większego doświadczenia.

Takery i ich zalety

W większości przypadków takery służą do cięższych prac, przy których teoretycznie trzeba używać więcej siły. Z powodzeniem jednak zastępują młotek i gwoździe, zwłaszcza gdy zdecydujesz się na taker budowlany. Działa on w zbliżony sposób, dlatego nadaje się do prac, w których możesz skorzystać raczej z rozmachu i siły własnych mięśni niż z wygodnego systemu uwalniania zszywki albo gwoździa po naciśnięciu spustu. Taki taker na gwoździe lub zszywki zwykle ma formę charakterystycznego młotka, do którego główki wkłada się element mocujący, następnie wbijany w dowolną powierzchnię.

Z uwagi na sposób zastosowania, taker wyróżnia się trwałością. Musi znosić duże obciążenia oraz gwarantować łatwość obsługi przy minimalnym użyciu siły. Z tego względu jest narzędziem bardzo łatwym w konserwacji. Nie wymaga większych zabiegów, które miałyby utrzymać go w dobrej kondycji. Wystarczy, że będziesz go przechowywał w odpowiedni sposób. To często z kolei ułatwia dołączona do zestawu skrzynka lub walizka. Umożliwia też zabranie narzędzia w dowolne miejsce, w którym będziesz prowadzić prace.

Taker może być kupiony zarówno jako osobne narzędzie, jak i element zestawu. Wspominana wyżej skrzynka kryje wówczas o wiele więcej elementów niż sam taker ręczny. Znajdziesz tam bowiem na przykład zszywki do takera. Są one dostosowane rozmiarem do możliwości narzędzia. Dzięki temu od razu zyskujesz gotowy zestaw i możesz niezwłocznie przystąpić do pracy. To również okazja, aby ocenić, czy ten model zszywek jest dla Ciebie odpowiedni i wystarczy do prac, które chcesz zrealizować z pomocą narzędzia.

Wszystkie dostępne w asortymencie sklepu takery to urządzenia przede wszystkim wygodne w użytkowaniu. Zostały przygotowane w taki sposób, aby ich obsługa była intuicyjna i dodatkowo bezpieczna, co jest efektem odpowiednich zabezpieczeń oraz budowy narzędzi. Przykładowo, specjalny mechanizm przeciwodrzutowy sprawia, że przy wbijaniu dużych zszywek w naprawdę twarde materiały nie odczuwasz bólu ramienia. Taker bowiem nie odbija po wykonaniu wbicia, co znacznie poprawia komfort pracy.

Jako że narzędzia te często używane są w niestandardowych miejscach, nietypowych pozycjach i trudno dostępnych przestrzeniach, ich rączki zostały specjalnie zabezpieczone. Antypoślizgowy, gumowany materiał zabezpiecza przed wypadnięciem modelu z dłoni. Jest na tyle ergonomiczny, że dopasowuje się do jej kształtu, zapewniając pewność chwytu.

Gdzie używać takerów?

W zasadzie taker ręczny jest narzędziem przeznaczonym do użytku w dowolnym miejscu. Na pewno sprawdzi się w warsztacie oraz podczas prac wykończeniowych, gdzie konieczne jest unieruchomienie dwóch elementów względem siebie. Możesz wybrać narzędzie, które ma regulowaną moc pracy, dzięki czemu zyskasz dodatkowo uniwersalny sprzęt, przydatny w wielu okolicznościach.

Nieco trwalszy taker budowlany to często model młotkowy. On sprawdzi się we wszystkich tych pracach, gdzie najważniejsze jest szybkie unieruchomienie elementu w niestandardowym miejscu, wymagającym szczególnej ostrożności, ale mniejszej precyzji. Mowa na przykład o wykończeniach dachów i innych pracach dekarskich, łącznie z naprawami. Taki model narzędzia jest trwały, odporny na potencjalne uszkodzenia, a elementy wbijane są z siłą twoich mięśni. To wygodne rozwiązanie w nietypowych pozycjach, np. podczas pracy bezpośrednio na ekspozycji.

Najczęściej jednak taker kojarzony jest przede wszystkim z pracami renowacyjnymi. Sprawdza się na przykład przy odświeżaniu wyglądu mebli. Użyjesz go do przybicia wypełnienia w stylizowanym krześle, a także do zamocowania nowego obicia w Twojej ulubionej kanapie.

Z tego samego powodu narzędzie jest przydatne przy pracach rękodzielniczych. Możesz go użyć na przykład przy mocowaniu makram do podłoża albo przybijaniu płótna do blejtramu. Będzie też idealnym wyborem dla Ciebie, jeśli samodzielnie zlecasz druk foto obrazów, a następnie mocujesz je na przygotowane z drewna ramki.