Grunty

Ładuję...

Liczba produktów: 10

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Liczba produktów: 10

Ustaw kierunek malejący
na stronę
darmowa-dostawa-allemen darmowa-dostawa-allemen

Grunty, które ułatwią wykonywanie prac wykończeniowych

Prace budowlane i wykończeniowe to szereg złożonych działań, do których potrzebujesz odpowiednich produktów. W kategorii chemia budowlana znajdziesz grunty. Tu szczególnie należy skupić się na materiale, którym jest gładź szpachlowa. To specjalnie opracowana mieszanka mineralnych wypełniaczy, spoiwa oraz wody. Tak przygotowana masa szpachlowa jest nieoceniona podczas wykańczania powierzchni ścian i sufitów.

Gładź szpachlowa to najprostszy sposób na wygładzenie nierówności oraz wypełnienie różnych ubytków. Dlatego jest tak polecana, gdy zabierasz się za remont i chcesz naprawić wcześniejsze błędy budowlane. W przypadku nowych stanów deweloperskich również zalecane jest stosowanie gładzi.

Grunty pozwalają przygotować podłoże ściany w taki sposób, by inne materiały trzymały się na jej powierzchni we właściwy sposób. Gotowa masa szpachlowa to alternatywa dla klasycznych zapraw tynkarskich. Ich przewagą jest równa i estetyczna powierzchnia, którą możesz uzyskać. W przypadku tynku jest ona nieco chropowata i również wymaga dodatkowej obróbki.

Gładź szpachlowa jest chętnie użytkowana przez profesjonalistów i osoby, które samodzielnie chcą wykonać remont. Nie wymaga dodatkowego rozrabiania z wodą. Zdejmujesz wieko i nakładasz produkt na powierzchnię ściany i sufitu. Gotowa masa szpachlowa ma idealne proporcje i nie musisz tracić czasu na samodzielnie przygotowywanie odpowiedniej konsystencji. W ten sposób unikniesz sytuacji, że grunt do ścian będzie zbyt gęsty i ciężki do rozprowadzenia lub wręcz odwrotnie, zbyt rzadki i będzie ściekał po podłożu.

Gładź szpachlowa gotowa jest łatwa w aplikacji. Do tego posłużą Ci szpachle ze stali nierdzewnej. Za ich pomocą nałożysz produkt i wyrównasz go.

W naszym sklepie znajdziesz również inne przydatne produkty budowlane. Oferujemy Ci uszczelniacze, kleje, fugi i pianki montażowe.

Grunty – najważniejsze cechy charakterystyczne

Obecnie produkowane grunty do ścian znacznie ułatwiają wykonywanie remontów. Dlatego mogą z nich korzystać zarówno fachowcy, jak i osoby początkujące. To duże udogodnienie w porównaniu z mieszankami, które trzeba było rozrabiać. Grunty mają wiele cennych właściwości, które przekładają się na efekt końcowy, gdy już położysz farbę. Grunt budowlany sprawia, że powierzchnia ściany może być idealnie gładka, bez smug, nierówności, dziur i innych defektów.

Etap schnięcia, gdy masa jest jeszcze świeża, umożliwia dokonywanie ewentualnych zmian, więc możesz precyzyjnie wykończyć powierzchnię ściany. Nowoczesne grunty mają wiele cech charakterystycznych. Ich główną zaletą jest wysoka odporność na pęknięcia. Zarówno ściany, jak i sufit pracują i jest duże ryzyko, że masa zacznie tracić swoją trwałość. Nic z tych rzeczy, ponieważ producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom i tworzą grunty o wysokiej trwałości.

W składzie mas szpachlowych często można spotkać mikrozbrojenie, które sprawia, że warstwa idealnie przylega do podłoża. Wyróżnikiem gruntów jest idealnie biały kolor, który będzie bazą dla innych tonacji kolorystycznych. Jak sama nazwa wskazuje, gładź pozwala uzyskać idealnie równą strukturę, dzięki czemu naprawdę można zmienić charakter pomieszczenia.

Materiały budowlane kojarzone są z silnymi i chemicznymi dodatkami. Na szczęście ich receptury ulegają zmianie i w chwili obecnej gładzie mają bardzo ciekawy skład. Bardzo dużo produktów jest wykonywanych na bazie dyspersji akrylowych i żywicy polimerowej. Nie zawierają benzyny, dodatkowych rozpuszczalników, więc w dużej mierze są bezpieczne dla środowiska.

Grunt budowlany ma przyjemny, niedrażniący zapach. Praca z tym produktem nie będzie miała wpływu na samopoczucie. Atutem jest szybki czas schnięcia mas szpachlowych. Dzięki temu nie musisz czekać wiele dni na równanie powierzchni i malowanie. Remont skończysz szybko i efektownie.

Grunt idealny do Twojego mieszkania

Jeśli planujesz remont swojego mieszkania, to z pewnością przyda Ci się odpowiednia gładź szpachlowa. Zdzieranie starych tapet, zmiana instalacji elektrycznej, usuwanie obrazów – wszystkie te zadania są ingerencją w konstrukcję. Produkt jest niezbędny również wtedy, gdy planujesz zdjąć panele PVC lub boazerię, a ściana pod nimi jest kompletnie surowa. W tych sytuacjach gładź jest wręcz konieczna do uzyskania idealnie równej powierzchni.

Gładzie są dostępne w różnych opakowaniach. Do dużych powierzchni zalecamy kupno wydajnych wiader. Atutem nowoczesnych mas szpachlowych jest to, że nie zasychają one, więc nie musisz martwić się, że nie wykorzystałeś całości. Po skończonej pracy szczelnie zamknij opakowanie i zabierz się do pracy kolejnego dnia. Produkt w tym czasie nie utraci swoich właściwości. Do naprawy niewielkich ubytków idealne będą masy szpachlowe w poręcznych, niewielkich tubach. Dzięki temu zaoszczędzisz pieniądze i zużyjesz odpowiednią ilość produktu.

Masy szpachlowe różnią się właściwościami, które są zależne od dodatków znajdujących się w ich składzie. Jeśli produkt zawiera wapno, to jest idealnym rozwiązaniem do pomieszczeń, w których mieszkają alergicy. Gładź z wapnem zapobiega rozwojowi pleśni, grzybów i innych mikroorganizmów. Dodatek cementu sprawia, że masa szpachlowa jest odporna na czynniki zewnętrzne. Najpopularniejszym rodzajem jest polimer, który sprawia, że gładź staje się bardziej elastyczna i dobrze znosi dodatkowe obciążenie, na przykład w postaci płytek lub innych dekoracji.

Gładzie są odporne na wodę i pozwalają ścianie oddychać. Możesz stosować je w łazience i kuchni, gdzie wilgoć jest na znacznie wyższym poziomie.