Szlifierki

Ładuję...

Liczba produktów: 22

Strona
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Liczba produktów: 22

Strona
Ustaw kierunek malejący
na stronę
darmowa-dostawa-allemen darmowa-dostawa-allemen

Szlifierki – urządzenia dla profesjonalistów i miłośników majsterkowania

Szlifierki to urządzenia, które – wbrew pozorom – mają szerokie zastosowanie. Nadają się zarówno dla profesjonalistów, jak i majsterkowiczów. W skrócie – są nieocenione zarówno w przydomowym garażu, jak i zakładzie każdego fachowca. Na rynku narzędzi warsztatowych jest wiele różnych modeli. Elektronarzędzia różnią się konstrukcją i parametrami technicznymi.

Do najpopularniejszych należą szlifierki oscylacyjne. Są one świetnym wyborem, jeśli dopiero zaczynasz pracę za pomocą tego typu narzędzi. Wyróżnikiem produktu jest ruch oscylacyjny, który ma dosyć ograniczone pole zasięgu. Bez problemu możesz go używać na powierzchniach delikatnie zaokrąglonych lub całkowicie płaskich.

Kolejnym rodzajem są szlifierki ręczne mimośrodowe. Ten wariant wykorzystuje ruch mimośrodowy i oscylacyjny. W praktyce oznacza to, że możesz objąć większą powierzchnię, która dodatkowo będzie wklęsła lub wypukła. Zatem szlifierka mimośrodowa nadaje się do bardziej wymagających powierzchni.

Wśród dostępnych opcji znajdują się także szlifierki kątowe, które pozwolą Ci obrobić jeszcze bardziej zaawansowane podłoża. Szczególnie dobrze sprawdzą się podczas czyszczenia lub nawet przecinania metali. Dzięki temu żaden element szlifowanej powierzchni nie umknie Twojej uwadze i będzie dopracowany w najmniejszym szczególe.

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, elektronarzędzia są przeznaczone do wielu prac. Szlifierka uniwersalna umożliwi Ci przygotowanie drewna. Wyrównasz je, nadasz odpowiedni kształt oraz pozbędziesz się wszelkich wystających drzazg. Za pomocą szlifierki usuniesz również ewentualny lakier ochronny. Urządzeniem możesz usunąć powłoki malarskie z różnych powierzchni, nawet z tworzywa sztucznego.

W naszym asortymencie znajdziesz profesjonalne szlifierki stołowe, które znajdą zastosowanie w zakładach stolarskich i umożliwią pracę na bardzo dużych elementach. Oprócz tego nie zabraknie modeli takich jak szlifierki kątowe czy też szlifierki mimośrodowe.

Najważniejsze zalety szlifierek

Prace związane z obróbką materiałów są bardzo wymagające. Kiedyś służyły do tego całkowicie manualne narzędzia, które wykorzystywały siłę użytkownika. Równanie powierzchni i zdzieranie starych powłok było trudne i męczące. Postęp technologiczny dał fachowcom urządzenia, dzięki którym tego typu zadania można wykonać z łatwością i jeszcze większą precyzją. Szlifierki elektryczne to prosty sposób na idealnie równą powierzchnię.

Jeśli pracujesz w zakładzie stolarskim i na co dzień zajmujesz się obróbką drewna, to z pewnością docenisz funkcjonalność szlifierki. Za pomocą specjalnej tarczy zetrzesz warstwę w taki sposób, by uzyskać odpowiedni efekt. Większość modeli umożliwia wymianę tarcz. Dzięki temu dobierzesz grubość elementu ściernego.

Szlifierka elektryczna to gwarancja niezakłóconej pracy przez wiele godzin. Wystarczy, że zapewnisz sobie dostęp do gniazda z prądem. Dzięki temu nie musisz martwić się o regularnie ładowanie akumulatora. Szlifierka tego typu sprawdzi się tylko wtedy, gdy pracujesz stacjonarnie.

Dla osób, które zmieniają miejsce pracy i na przykład dokonują renowacji elementów w ogrodzie, idealnym rozwiązaniem będą szlifierki akumulatorowe. Wyposażone w baterie gwarantują nawet od kilku do kilkudziesięciu godzin pracy. Po tym czasie należy ponownie podłączyć akumulator do ładowania. Takie rozwiązanie nie daje żadnych ograniczeń. To zaleta, gdy elementy, które chcesz odświeżyć, są stałą częścią architektury ogrodowej. Takim sposobem unikniesz plątaniny kabli i przedłużaczy.

Dobre szlifierki to takie, które mają lekką budowę i ergonomiczny kształt. Producenci dbają o wygodę i bezpieczeństwo użytkowania. W efekcie masz do dyspozycji urządzenia, które – pomimo kompaktowych rozmiarów – są w pełni funkcjonalne. Uchwyty szlifierek często są powlekane antypoślizgowym tworzywem. Dzięki temu trzymanie całości podczas delikatnych drgań nie będzie żadnym wyzwaniem.

Ponadto uchwyty są rozmieszczone w takich miejscach, by operowanie sprzętem nie obciążało sylwetki. W szlifierkach z funkcją cięcia można także zauważyć plastikowe osłony elementu roboczego. Częściowo zasłonięte tarcze, zwłaszcza od strony uchwytu, uniemożliwiają dotknięcie tej części w trakcie pracy.

Sprawdzone szlifierki to świetny sposób na wykonanie renowacji starych drewnianych mebli. Jeśli masz w domu segment, który nadal ma solidną konstrukcję, ale farba lub kolor nie spełniają Twoich oczekiwań, to możesz dać mu drugie życie. Szlifierka uniwersalna oczyści powierzchnię i przygotuje ją do naniesienia nowej emulsji. Dzięki temu zaoszczędzisz pieniądze i w prosty sposób odmienisz aranżację swojego mieszkania.

Szlifierki – dla kogo? Jak wybrać odpowiedni rodzaj?

Profesjonalne szlifierki są przeznaczone dla każdego, kto lubi lub fachowo zajmuje się obróbką materiałów. Znajdą zastosowanie w przemyśle stolarskim, podczas prac remontowych i budowlanych, a także w zakładach produkcyjnych. To także podstawowy element wyposażenia każdego gospodarstwa domowego.

Do majsterkowania przyda się szlifierka elektryczna kątowa. Jej specjalny kształt pozwala nie tylko wyrównać wybraną powierzchnię. Za jej pomocą możesz przyciąć dowolny element, więc będzie nieoceniona podczas różnych prac naprawczych.

Szlifierki mają wiele różnych udogodnień i wyróżniają je parametry pracy. To właśnie od nich zależne jest przeznaczenie danego modelu. Zanim zdecydujesz się na konkretny zakup, sprawdź, który wariant będzie spełniał Twoje oczekiwania.

Do kwestii technicznych należy moc urządzenia. Na rynku można spotkać modele, które mają 150 lub nawet 600 W. Oczywiście im mocniejszy silnik, tym sprzęt będzie miał większe możliwości. Większy silnik nadaje się do profesjonalnych zakładów, gdzie szlifierka będzie pracowała cały czas. Do domowego użytku w zupełności wystarczy nieco słabszy produkt.

W karcie specyfikacji znajdziesz również informacje o amplitudzie. To nic innego, jak wychylenie stopy, które najczęściej występuje w zakresie od 1 do 3 mm. Im jest większa, tym część robocza lepiej będzie zdzierać materiał z powierzchni. Jeśli wiesz, że chcesz kupić szlifierkę oscylacyjną, to zwróć uwagę na liczbę oscylacji. Ten parametr wpływa na szybkość wykonywanej pracy. Im większa jest częstotliwość, tym lepiej poradzisz sobie z obróbką materiału.

Szlifierki elektryczne mają także wiele udogodnień. Praktycznie każda z nich jest wyposażona w szeroką regulację obrotów. Możliwa zmiana parametrów jeszcze lepiej wpływa na wydajność pracy. To znaczy, że dopasujesz tryb ścierania do rodzaju powierzchni, nawet tych delikatniejszych i bardziej narażonych na ewentualne zniszczenia.

Jeśli cenisz sobie wygodę eksploatacji, możesz wybrać również sposób mocowania papieru. Obecnie produkowane tarcze mają rzepy. To innowacyjna, ale bardzo wygodna metoda montażu. Jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które dopiero zaczynają korzystać z tego typu urządzeń. Podczas pracy liczy się porządek wokół, dlatego niektóre szlifierki mają również system do odprowadzania pyłu. Pozostałości po farbach nie będą gromadziły się dookoła Ciebie i urządzenia, ale będą skutecznie odprowadzane do pojemnika lub odkurzacza.