Brzeszczoty

Ładuję...

Liczba produktów: 5

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Liczba produktów: 5

Ustaw kierunek malejący
na stronę
darmowa-dostawa-allemen darmowa-dostawa-allemen

Brzeszczoty, czyli wymienne ostrza do piłowania

Wśród licznych narzędzi i akcesoriów służących do obróbki oraz cięcia materiałów są brzeszczoty. To element pił ręcznych, który należy wymienić po stępieniu się ostrzy. Brzeszczot ma jedną albo dwie powierzchnie tnące, które zakończone są ostrymi zębami. Jeśli więc zauważyłeś, że ostrze piły do cięcia metalu utraciło swoją zdolność cięcia, koniecznie zapoznaj się z naszym asortymentem i wybierz brzeszczot dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb.

Nawet najlepsza piłka do metalu ma tendencję do stopniowego tępienia się. Narzędzie przestaje być wtedy wydajne, a Ty musisz włożyć więcej siły do wykonywanej pracy. Część pił ma stałe ostrza, które można spróbować naostrzyć. W tej kategorii znajdziesz brzeszczoty do pił, które mają możliwość wymiany tego elementu na nowy.

Dostępne w tym dziale produkty wyróżniają się dużą precyzją cięcia oraz ostrością. Można powiedzieć, że piłka do cięcia metalu lub drewna bez odpowiedniego brzeszczotu jest zbędna.

Brzeszczoty do piłek – krótka charakterystyka produktów

W Twoim warsztacie gości piłka do metalu? Z pewnością kiedyś nadejdzie taki dzień, że będziesz musiał dokupić do niej brzeszczot. To akcesorium do wyrzynarek można podzielić ze względu na materiał, z którego zostało wykonane.

Wyróżniamy brzeszczoty do wyrzynarek HCS, które są wykonane z wysokowęglowej stali narzędziowej. Oprócz tego w Allemen znajdziesz brzeszczoty HSS ze stali narzędziowej wysokostopowej oraz HM – z bimetalu i węglików spiekanych.

Decydując się na konkretny model, zwróć uwagę na oznaczenia brzeszczotów. Określają one sposób mocowania, czyli rodzaj zaczepów w uchwycie wyrzynarki. Typ U jest najbardziej uniwersalny, typ T ma jeden nosek, a typ 2T posiada dwie wypustki i jest coraz rzadziej stosowany.

Zwróć uwagę na to, jak gruby jest brzeszczot. Ten parametr bezpośrednio wpływa na jego trwałość i precyzję cięcia. Im grubszy i bardziej sztywny brzeszczot, tym na dokładniejsze cięcie można liczyć.

A może szukasz sprzętu do cięcia linii prostej? W tym wypadku najlepsza będzie piłka do cięcia metalu z brzeszczotem o dużej szerokości. Do cięcia krzywoliniowego znakomicie nadają się brzeszczoty węższe, które zapewniają większą elastyczność w manewrowaniu ostrzem.

Wybierz brzeszczot dopasowany do swoich potrzeb

W Allemen czeka na Ciebie również brzeszczot do piły szablastej oraz inne modele wykonane ze stali narzędziowej i nie tylko. Do cięć niewymagających precyzji możesz zakupić brzeszczoty w oprawie, zarówno z tworzywa sztucznego, jak i w aluminium.

Ciekawą propozycją jest piłka do cięcia metalu z brzeszczotem wolframowym. Ostrze z nich tworzy drut ze stali pokryty warstwą spieków wolframu. Ta konstrukcja świetnie sprawdzi się podczas cięcia elementów z ceramiki lub ze szkła. Piłką wyposażoną w ten element poradzisz sobie z docinaniem płytek oraz przy pracach dekoratorskich i wykończeniowych.

Bez względu na to, czy wybierasz brzeszczot do metalu, czy do wyrzynania paneli, zwróć uwagę na kwestie dotyczącą długości tego narzędzia. Brzeszczot nie może być zbyt krótki, tylko powinien wystawać poza cięty materiał. W przeciwnym wypadku nie zapewni Ci skuteczności cięcia i kontroli nad wykonywaną pracą. Jeśli chcesz uniknąć strzępienia górnej powierzchni obrabianego materiału, zastosuj brzeszczoty z odwrotnym kierunkiem zębów.

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, brzeszczoty wykorzystywane są do cięcia różnych materiałów. Te w wyrzynarkach sprawdzają się w obróbce drewnianych materiałów i płyt pilśniowych. Do wycięć pod gniazda elektryczne sprawdzają się brzeszczoty do płyt wiórowo-cementowych. Piłka do metalu z brzeszczotem posłuży Ci w pracy zarówno ze stalą, żelazem czy aluminium, jak i z rurami nieżelaznymi. Odpowiednie modele służą również do cięcia w materiałach izolacyjnych.

Zapoznaj się z naszą szeroką ofertą brzeszczotów, które możesz zakupić pojedynczo lub w zestawie. Nasze produkty objęte są gwarancją producenta, a co najważniejsze – zakupisz je w atrakcyjnej cenie.