Łopaty i szpadle

Ładuję...

Liczba produktów: 4

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Liczba produktów: 4

Ustaw kierunek malejący
na stronę
darmowa-dostawa-allemen darmowa-dostawa-allemen

Łopaty – zobacz, do czego się przydadzą

Kompletowanie domowego zestawu narzędzi powinno się zacząć od wyboru tych najbardziej wszechstronnych i uniwersalnych. Niewątpliwie do tego zbioru należą łopaty i szpadle. Te pierwsze pozwalają przenieść duże ilości materiałów: piasku, śniegu czy ziemi. Natomiast szpadel ma ostro zakończony czerpak, dzięki czemu jest wybierany do kopania w ziemi – przydaje się podczas rozmaitych prac ogrodowych.

Szpadel ogrodowy i łopata to narzędzia, które przydają się w każdą porę roku. Jest to niewątpliwie sprzęt niezbędny na działce, w ogrodzie czy w domu. Pomaga w porządkowaniu przestrzeni, wykonywaniu prac remontowych, sadzeniu drzew czy w odśnieżaniu.

W Allemen możesz zaopatrzyć się w nowoczesne łopaty i szpadle do Twojego ogrodu – sięgnij po trwałe, dobrze wykonane, wysokiej jakości narzędzia, które będą spełniać swoje zadanie przez wiele lat. Odpowiednio zabezpieczone przed warunkami zewnętrznymi będą służyć Ci w każdą porę roku, niezależnie od pogody.

Do podstawowego kompletu koniecznie dobierz widły i grabie – takie trio pozwoli Ci rozpocząć wiosenne zmiany w Twoim ogrodzie oraz ułatwi całoroczną pielęgnację i porządkowanie zielonej przestrzeni. Niezależnie od tego, czy kompletujesz narzędzia do wakacyjnej działki, czy domu na wsi – tego nie może zabraknąć w Twoim składziku.

Łopata czy szpadel? Podstawowe narzędzia w Allemen

Łopata przydaje się w każdym domu i ogrodzie – warto ją mieć zarówno, jeśli faktycznie jest potrzebna do zrealizowania zamierzonych planów, jak i na wszelki wypadek. Oto, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze.

Każda łopata – czy to do przenoszenia, czy do kopania w ziemi, musi być ergonomiczna. Odpowiednie wyprofilowanie łopaty, dobre proporcje i ciężar oraz ergonomia trzonka przesądza o tym, czy wygodnie się jej używa w trakcie przenoszenia piasku lub żwiru (czyli w czasie wykonywania wymagającego fizycznie zadania).

W Allemen znajdziesz łopaty wykonane z odpornych materiałów i zaprojektowane dla Twojej wygody. W proponowanych modelach zastosowano technologie poprawiające wydajność pracy oraz wygodę chwytu. Maksymalnie obniżona została waga prezentowanych artykułów, po to, by użytkowanie mogło być możliwie najwygodniejsze, z zachowaniem wysokiej jakości materiałów.

Wykorzystane metale zostały zahartowane oraz uodpornione na warunki zewnętrzne. Nie groźna im wilgoć, brud, deszcz czy spotkanie z twardymi i ostrymi surowcami. Głowice łopat odporne są na uszkodzenia mechaniczne – dzięki temu długo zachowują oryginalny wygląd i spełniają prawidłowo swoją funkcję.

Wystarczająco ostre głowice nadają się do rozcinania gleby – nawet jeszcze twardej po porannych przymrozkach. Kompozytowe trzonki łopat z Allemen są pokryte szklanym włóknem dla większej żywotności. Przy okazji prezentują się niezwykle elegancko.

Aby stworzyć dobrze wyglądający, skuteczny i trwały komplet akcesoriów, sprawdź, jakie narzędzia ogrodowe są dostępne w sklepie Allemen. Oprócz przyborów do kopania, sadzenia i przenoszenia ziemi znajdziesz m.in. węże ogrodowe, pozwalające na wygodne nawadnianie zieleni.

Łopata do piasku, żwiru i śniegu – wielofunkcyjne narzędzie w Twoim ogrodzie

Już na etapie planowania przestrzeni przydomowej te artykuły są nieocenione. Wystarczy rozłożyć obrzeża ogrodowe, by móc rozpocząć zasypywanie wybranych miejsc żwirem, piachem lub korą. Odpowiednia łopata do piasku wystarczy, by czynność ta przebiegła szybko i bezproblemowo. Takie właśnie są produkty z Allemen – ergonomiczne trzonki i świetne wyprofilowanie sprawiają, że podczas przenoszenia łatwiej jest zachować stabilność i równowagę. Pozwoli to na przenoszenie towarów z większą swobodą – bez nadmiernego rozsypywania i tworzenia bałaganu.

Szpadel ogrodowy z ostro zakończoną łyżką to wybór dla tych, którzy sadzą drobne rośliny uprawne, drzewa i krzewy sezonowe. Tak zaprojektowany czerpak pozwala łatwo wbić końcówkę głęboko w ziemię lub kopać niewielkie dołki – w sam raz na sadzonki. Szpadle są również niezbędne dla entuzjastów sadzenia lasów. Wybierz najlepsze narzędzie dla siebie – tak, aby kopanie licznych dziur nie wymagało wyczerpujących pokładów energii, ale było przyjemnym hobby z elementem aktywności fizycznej.

Do przesadzania roślin idealnie nadaje się szpadel drenarski. Jeśli planujesz na nowo uporządkować swój ogród, szpadel ze specjalną, wąską i ostro zakończoną głowicą będzie świetną inwestycją. Ergonomiczny trzonek antypoślizgowy pozwoli na utrzymanie komfortu pracy. Ten model sprawdzi się również podczas budowy płotu i przygotowywania rowów do osadzania słupków.

Jeśli zależy Ci na bardziej uniwersalnym modelu, postaw na szpadel prosty z półokrągłym zakończeniem głowicy. Jest to model, który łączy w sobie szeroką, płaską łyżkę łopaty oraz wysoką wytrzymałość szpadla. Będzie to świetna propozycja na początek – kiedy wiesz, że potrzebna Ci łopata na podorędziu, ale nie masz sprecyzowanych potrzeb czy planów z nią związanych.

Mniejsze łopaty lub szpadle sprawdzą się do przekopywania ozdobnych rabatek, natomiast modele z głowicą o bardziej pokaźnych kształtach nadadzą się do pracy w większej przestrzeni. Jeśli więc planujesz przekopywanie całego ogrodu, postaw na większy model.

Sprawdź ofertę sklepu Allemen i wybierz do swojej domowej narzędziowni łopatę lub szpadel. To sprzęt przydatny w wielu sytuacjach okołodomowych – z pewnością warto go mieć w pobliżu: na wypadek śnieżycy, sadzenia warzyw i ziół czy projektowania żwirowej alejki. Dobierz do swoich potrzeb model do kopania ziemi lub przenoszenia różnorodnych materiałów i ciesz się znakomitą jakością przez wiele sezonów.