PODŁOGI

Ładuję...

Liczba produktów: 290

Strona
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Liczba produktów: 290

Strona
Ustaw kierunek malejący
na stronę
darmowa-dostawa-allemen darmowa-dostawa-allemen

Solidne i stylowe podłogi do Twojego mieszkania

Prace wykończeniowe w domu wymagają dużo czasu, nakładów pieniężnych i angażu podczas wybierania materiałów. Istotnym punktem jest podłoga, która musi być nie tylko ładna, ale przede wszystkim trwała i funkcjonalna. W tej kategorii znajdziesz różne warianty podłogi, które nadają się do pokrycia posadzki w pomieszczeniach mieszkalnych i użytkowych.

Najpopularniejsze są panele. Obecnie na rynku jest ich wiele rodzajów, wśród których można wymienić podłogi laminowane, winylowe oraz drewniane. Każdy z nich wyróżnia się konkretną budową i właściwościami.

Pomimo zmieniającej się mody panele podłogowe nadal są na topie, jeśli chodzi o planowanie aranżacji wnętrz. Producenci dbają o szeroką gamę kolorów, wzorów i rozmiarów, dzięki czemu możesz dopasować materiały podłogowe do swoich oczekiwań i innych elementów wyposażenia.

Warto również wspomnieć, że nowoczesne podłogi z paneli znacznie różnią się od tych, które były kiedyś. To oznacza, że konstrukcyjnie są one dużo trwalsze, odporne na wodę i wilgoć, a ich montaż nie wymaga większego doświadczenia.

W sklepie Allemen znajdziesz panele laminowane, panele drewniane oraz panele winylowe. Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie również wskazówki dotyczące każdego rodzaju materiału podłogowego. Oprócz tego poznasz ich najważniejsze cechy.

Poznaj cechy charakterystyczne materiałów podłogowych

Wykończenie podłogi powinno być dopasowane do charakteru pomieszczenia. Oprócz tego, że ważny jest aspekt wizualny, to istotne są parametry techniczne. Na całe szczęście wybór produktów jest na tyle ogromny, że bez problemu dostosujesz rodzaj paneli do wnętrza mieszkalnego. Jednak wszystkie materiały podłogowe w formie paneli mają wiele cech wspólnych, które warto tu wymienić.

Atutem jest bardzo prosty montaż. Nie musisz korzystać z pomocy fachowca i czekać w kolejce na to, by mieć ładną podłogę w domu. Wystarczy zagłębić się w temat, poznać najważniejsze zalecenia dotyczące prac, by samodzielnie móc ułożyć panele na posadzce. Obecnie popularne są dwie metody montażu – na klik lub klej. Pierwsza jest znacznie prostsza, a dodatkowo umożliwia ewentualny demontaż paneli.

Podłogi panelowe nie muszą prezentować wyłącznie drewna. Oczywiście takich opcji jest najwięcej, ale specjaliści zajmujący się projektowaniem paneli wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów. W ten sposób powstają na przykład materiały podłogowe z tworzyw sztucznych, które imitują kamień lub beton. Panele podłogowe tego typu są alternatywą dla klasycznych płytek gresowych. Nie tylko wzory są inne, bo wymiary i kształt paneli również są dostępne w szerokiej gamie.

Materiały podłogowe są łatwe w czyszczeniu i pielęgnacji. Niektóre z nich wymagają dodatkowej konserwacji, jeśli surowiec jest naturalny. Z tym również nie będzie żadnego problemu, bo preparaty chroniące mają przeznaczenie pod konkretną grupę paneli. Są łatwe w aplikacji i tworzą dodatkową powłokę ochronną. Powierzchnie paneli nie chłoną zabrudzeń. Bez problemu oczyścisz je z każdej plamy.

Nowoczesne materiały podłogowe z drewna lub innych surowców nadają się także do układania na ogrzewanie. To duża zaleta, gdyż tego typu instalacja jest obecnie bardzo powszechnym rozwiązaniem. Podłogi laminowane, winylowe lub drewniane mają szereg parametrów technicznych. Dostosujesz je do pomieszczeń o małym natężeniu ruchu, średnim lub wręcz bardzo dużym. To oznacza, że podłogi pasują również do lokali użytkowych.

Zastosowanie i rodzaje podłóg

Popularnym od lat rozwiązaniem jest podłoga winylowa. Nowoczesne metody produkcji sprawiają, że podłoga winylowa jest bardzo odporna na uszkodzenia mechaniczne, pęknięcia oraz ścieranie. Najczęściej można spotkać panele z tłoczonym wzorem, dzięki czemu wyglądają jak prawdziwe drewno. Wierzchnia warstwa jest odporna na ścieranie. Najlepsze produkty są te, które mają IV, V lub nawet VI klasę ścieralności. Ostatnia wymieniona nadaje się nawet do stosowania w biurach i budynkach użytkowych.

Podłoga winylowa może być również samoprzylepna, co jest kompletnym ułatwieniem montażu. Potocznie nazywane winyle z powodzeniem znajdą zastosowanie w łazience lub kuchni. Ich wodoodporna konstrukcja spokojnie zniesie nawet bardzo trudne warunki panujące w pomieszczeniu.

Z tworzywa sztucznego są wykonane panele laminowane. Ich konstrukcja to połączenie płyt HDF lub MDF, melaminy, celulozy oraz żywic. Wszystkie warstwy, którymi cechują się poszczególne panele laminowane, zostały połączone właśnie w procesie laminacji. Tego typu materiały podłogowe są świetnym rozwiązaniem dla alergików. Powierzchnia paneli jest nie tylko łatwa w czyszczeniu, ale do tego antystatyczna. Przyjazne dla zdrowia są także panele typowo drewniane. Naturalny surowiec pracuje razem z otoczeniem, czyli dostosowuje się do poziomu wilgotności.

Aby panele podłogowe wyglądały ładnie i estetycznie, potrzebujesz jeszcze innych elementów. Są nimi listwy przypodłogowe i podkłady do podłogi. Bez nich posadzka nie będzie ani funkcjonalna, ani elegancka. Listwy przypodłogowe przeznaczone są do montowania tuż na styku ściany i posadzki. Dzięki nim zakryjesz szczeliny i nierówności. Z kolei podkłady do podłogi są potrzebne, by panele mogły dobrze pracować.