Szlifierki kątowe

Ładuję...

Liczba produktów: 11

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Liczba produktów: 11

Ustaw kierunek malejący
na stronę
darmowa-dostawa-allemen darmowa-dostawa-allemen

Uniwersalne i funkcjonalne szlifierki kątowe

Elektronarzędzia to ogromna grupa produktów, które znajdują zastosowanie w profesjonalnych warsztatach oraz przydomowych pracowniach. Do nich należy zaliczyć popularne i od lat stosowane szlifierki kątowe. Ten wariant urządzeń jest doceniany zarówno przez fachowców, jak i majsterkowiczów.

Kątówka wyróżnia się klasyczną budową. Składa się z rękojeści, dodatkowego bocznego uchwytu oraz tarczy. Miejsce do trzymania bardzo często pokryte jest antypoślizgowym materiałem. To duże udogodnienie, ponieważ nawet niewielkie wibracje lub nierówności na powierzchni mogą utrudniać trzymane narzędzia we właściwej pozycji. Dla bezpieczeństwa użytkownika na tarczy kątówki znajduje się osłona. Chroni ona przed niewielkimi elementami, które mogą odskoczyć w trakcie szlifowania lub cięcia. Ponadto jest dodatkowym zabezpieczeniem dłoni.

Ze względu na uniwersalne zastosowanie szlifierka (kątówka) ma wymienne tarcze. Jeden główny panel posłuży Ci do mocowania różnego rodzaju tarcz. Cienkie sprawdzą się do cięcia, grube do zdzierania starych powłok. Możesz również zamocować szczotki, które – jak sama nazwa wskazuje – służą do szczotkowania powierzchni. Szlifierki kątowe służą również do polerowania. Do tej pracy znajdziesz odrębne końcówki.

Tak mnogie zastosowanie wymaga częstej zmiany elementów roboczych, czyli tarcz. Urządzenia mają klasyczne zaczepy, ale niektóre innowacyjne modele umożliwiają mocowanie na rzepy. Ta metoda jest znacznie łatwiejsza i nadaje się dla osób, które dopiero zaczynają korzystać z tego typu urządzeń.

Popularna kątówka może być zasilana z sieci lub przez akumulator. Pierwszy wariant sprawdzi się stacjonarnie i zapewni ciągłość pracy nawet przez wiele godzin. Z kolei szlifierka na akumulator ma bardziej praktyczne zastosowanie. Możesz korzystać z niej w trudno dostępnych miejscach. Nie musisz martwić się tu o dostęp do gniazda z prądem. Nowoczesne i pojemne baterie zapewniają nawet kilkugodzinną pracę urządzenia.

W tej kategorii znajdziesz duże szlifierki kątowe do bardziej zaawansowanych działań. Niemniej jednak mała szlifierka kątowa okaże się pomocna podczas profesjonalnej obróbki bardzo skomplikowanych materiałów.

Najważniejsze cechy szlifierek kątowych

Kątówka ma wiele funkcji, których nie znajdziesz w klasycznych wariantach urządzeń. Dlatego jest tak niezbędnym narzędziem zarówno w zakładzie fachowca, jak i majsterkowicza. Wszystko zależy od tego, jaką tarczę zastosujesz. Do cięcia metalu, drewna lub tworzywa sztucznego nadają się cienkie akcesoria. Tylko za pomocą takich produktów możesz precyzyjnie dociąć nawet bardzo trudne materiały. Gruboziarniste lub tępe tarcze mogą tylko poszarpać powierzchnię. Możesz zatem dowolnie zmieniać końcówki, a z pomocą specjalnej blokady wrzeciona będzie to jeszcze łatwiejsze.

Funkcjonalna szlifierka kątowa z regulacją obrotów to kolejna rzecz, na którą warto zwrócić uwagę. Ta funkcja umożliwia dostosowanie trybu pracy do danej powierzchni i umiejętności. W większości modeli jest to już standard. Urządzenia bez tego mechanizmu są przeznaczone wyłącznie dla osób, które mają już doświadczenie w pracy z kątówką. Szlifierki kątowe z regulacją obrotów gwarantują znacznie lepszą wydajność pracy.

Kątówka cechuje się świetną jakością wykonania. Wszystkie podzespoły są trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu posłuży Ci przez wiele lat, a kontakt z twardymi elementami nie spowoduje poważnego uszkodzenia.

W pracy z elektronarzędziami ręcznymi liczy się także ergonomia. O tym pamiętają producenci, którzy ciągle udoskonalają swoje produkty. W efekcie masz do dyspozycji praktyczne szlifierki kątowe z regulacją obrotów, które dodatkowo są lekkie i poręczne. To bardzo ważne, by sterowanie kątówką było bezproblemowe. Wielogodzinna praca może zmęczyć, jeśli sprzęt waży zbyt dużo i jest źle zaprojektowany.

Nawet duże szlifierki kątowe mają taki kształt i rozstaw uchwytów, że manewrowanie nimi nie sprawia żadnego problemu. Plastikowe i stalowe elementy, z których składają się urządzenia, tłumią wibracje, które powstają podczas pracy.

Nowoczesne szlifierki kątowe mają blokadę ustawień. To oznacza, że za pomocą jednego przycisku zablokujesz wybrane parametry, by przypadkowo nie zmienić ich w trakcie wykonywania cięcia lub szlifowania. To ważna funkcja, która uchroni Cię przed wypadkiem, a materiał przed zniszczeniem.

Zdzieranie starych powłok lub docinanie elementów wiąże się z powstawaniem pyłu dookoła miejsca pracy. Szczególnie szlifierka kątowa duża bardzo często wyposażona jest w mechanizm do odsysania pyłu. To dodatkowy pojemnik lub wejście na odkurzacz. Tego typu rozwiązanie sprawi, że wszelkie zabrudzenia będą od razu trafiały do odpadów. Dzięki temu szlifowana powierzchnia będzie bardziej widoczna, a Ty zaoszczędzisz czas na sprzątaniu.

Sprawdź, do czego przydają się szlifierki kątowe

Szlifierka kątowa z regulacją obrotów to sprzęt, który jest podstawowym elementem wyposażenia wszelkich zakładów produkcyjnych, przemysłowych i stolarskich. Dzięki niemu fachowcy mogą precyzyjnie poddać wieloetapowej obróbce najróżniejsze materiały. Następnie są z nich konstruowane segmenty meblowe, maszyny i wiele innych produktów. W takich miejscach sprawdzają się elektronarzędzia zasilane prądem, które mają szeroki zakres regulacji obrotów i bardzo dużą moc.

Mała szlifierka kątowa to poręczne narzędzie, które przydaje się w każdym gospodarstwie domowym. Zasilana akumulatorowo umożliwi wykonanie wielu prac. Nadaje się do szlifowania starych powierzchni. Wystarczy założyć grubszą tarczę do zdarcia starych powłok malarskich. Dzięki temu odnowisz nieestetycznie wyglądającą komodę, szafę lub krzesła. Dodatkowo wypolerujesz powierzchnię za pomocą specjalnej miękkiej nakładki. Dzięki temu sprawnie przejdziesz do malowania podłoża.

Szlifierki kątowe na baterie są nieocenione, gdy masz do wykonania zadanie w ogrodzie lub innym trudno dostępnym miejscu. Pojemne akumulatory wystarczą do obróbki powierzchni płotu lub altany. Dzięki temu samodzielnie przeprowadzisz renowację obiektów architektury ogrodowej wokół swojego domu.

Szlifierki-kątówki nadają się do szeroko rozumianych prac budowlano-remontowych. Korzysta z nich każdy fachowiec, który trudni się w pracach monterskich, dekarskich i wykończeniowych.

W sklepie Allemen znajdziesz również innego rodzaju urządzenia. Podzieliliśmy je na szlifierki akumulatorowe i klasyczne. Wśród nich znajdują się nowoczesne i bardziej rozbudowane szlifierki stołowe, mimośrodowe i oscylacyjne.