Młotki

Ładuję...

Liczba produktów: 6

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Liczba produktów: 6

Ustaw kierunek malejący
na stronę
darmowa-dostawa-allemen darmowa-dostawa-allemen

Młotki – narzędzia ręczne, bez których ani rusz

Chyba nikt nie zaprzeczy temu, że młotek to jedno z najprostszych narzędzi ręcznych, które znajduje się w każdym gospodarstwie domowym oraz warsztacie. Składa się on z dwóch części: trzonka oraz główki.

Rodzaje młotków są bardzo różne, ich podział dokonuje się na podstawie wielkości młotka i jego ciężaru, materiału i kształtu obucha, a także podziału ze względu na występujące uchwyty.

W ofercie sklepu Allemen występuje wiele rodzajów młotków. Znajdziesz narzędzia o różnej wadze. Do standardowych prac stosuje się najczęściej młotki ważące 0,5 kg. Spotkać możesz młotki o wadze 5 kg, a nawet o wadze 20 kg. W fachowym nazewnictwie mówi się o nich, że są to młotki kowalskie lub młotki kamieniarskie.

Sam trzonek młotka może być wykonany z drewna lub z tworzywa sztucznego. Najczęściej spotkać można trzonki drewniane z drewna hikorowego. Są one odporne na drgania i wibracje powstające podczas pracy. Dość popularne są młotki z trzonkiem stalowym. Ich zaletą jest duża odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Co do samego obucha, czyli główki, to powstaje ona ze stali narzędziowej, gumy, drewna czy też tworzyw sztucznych. Ten ostatni typ przeznaczony jest do obróbki delikatnych i miękkich materiałów. Typowa główka przypomina prostopadłościan z końcówką z jednej strony ściętą. Ścięcie może być różne, np. jedno- lub dwustronne. Są także typy młotków bez ścięcia, z obuchami z obu stron.

Jaki młotek Ci się przyda? Przegląd popularnych modeli

Do prostych prac w gospodarstwie domowym oraz w warsztacie świetnie nadają się tradycyjne młotki o wadze nieprzekraczającej 2 kg. Są one dostępne w asortymencie sklepu Allemen.

Posiadamy również narzędzia profesjonalne, do których zalicza się młotek blacharski z miękką główką, która odpowiednia jest do obróbki specyficznych materiałów z blachy.

W tej kategorii ważne miejsce zajmuje młotek stolarski. Ma on dość specyficzną budowę. Charakteryzuje się obuchem z jednej strony zakończonym podwójnym, wygiętym pod łukiem zębem, służącym do podważania i wyciągania gwoździ. Druga część obucha jest gładka, ale zdarzają się również powierzchnie moletowane, czyli nacinane. Jego trzonek może być drewniany lub stalowy.

Do prac ciesielskich świetnie sprawdzi się drewniany młotek. Jego główną funkcją jest pobijanie dłut podczas obróbki. Możesz nim uderzać w drewniane elementy bez ryzyka ich uszkodzenia.

A co powiesz na funkcjonalny młotek gumowy? Jego największą zaletą jest to, że jest miękki i nie uszkadza powierzchni uderzanego materiału, jedynie może ją kształtować.

Zamierzasz zamówić u nas młotek do pracy? Narzędzia w naszym sklepie spełniają normę DIN 1041. Zgodnie z jej założeniem posiadają odbite oznaczenie normy na obuchu, co potwierdza solidne wykonanie narzędzia. To gwarancja bezpieczeństwa podczas pracy z narzędziem. Oprócz tego każdy młotek został objęty gwarancją producenta.

W czym przyda Ci się dobry młotek?

Przy użyciu młotka możesz rozbijać struktury różnych materiałów lub je łączyć. Wbijesz nim gwoździe albo wzmocnisz spójność części poprzez dobijanie i dopasowanie do siebie elementów. Jego liczne odmiany służą też do zadań specjalnych, czysto mechanicznych. Dla przykładu młotki murarskie posłużą Ci do zbijania tynków, przełamywania cegieł. Do dobijania płyt chodnikowych, kostki brukowej, elementów krawężników służy młotek brukarski.

Istnieją również młotki z wymiennymi końcówkami. Ich nakładki są wykonane z drewna, aluminium, pianki poliuretanowej czy nylonu. Są wielofunkcyjne. Doskonale sprawdzą się w pracach związanych z obróbką różnorodnych materiałów w zakładach przemysłowych, gdzie liczy się szybka i efektywna praca.

Szczególnie istotna w przypadku młotków jest trwałość powłoki antypoślizgowej trzonka oraz zastosowanie elementów redukujących drgania i wibracje. Zwróć uwagę nie tylko na cenę młotka, ale także jakość jego wykonania, technikę łączenia czy użyte materiały. W Allemen zakupisz narzędzia najwyższej jakości w bardzo atrakcyjnej cenie. W razie wątpliwości służymy fachowym doradztwem.