Sekatory

Ładuję...
darmowa-dostawa-allemen darmowa-dostawa-allemen

Sekatory – narzędzia przydatne w ogrodzie

Przy przycinania gałęzi, krzewów czy wszystkich innych roślin w ogrodzie i na działce przydaje się sekator. Narzędzie to działa podobnie do nożyc. Jest wyposażone w dwie powierzchnie tnące, które umożliwiają nie tylko przycięcie delikatnych źdźbeł trawy, ale również grubych gałęzi i konarów. Sekatorem jesteś w stanie wykonać wiele prac porządkowych na terenach zielonych, którymi się opiekujesz.

Dzięki przemyślanej konstrukcji sekatora użyć może dosłownie każdy. Sekator to przede wszystkim narzędzie ogrodnicze, dlatego sprawdzi się dla osób dbających zawodowo o tereny zielone. Trwałe ostrza i wygodne rączki umożliwiają wielogodzinną pracę. Z drugiej strony dopasowanym sekatorem może operować każdy posiadacz ogrodu, nawet jeśli robi to po raz pierwszy.

Każdy sekator dostępny w asortymencie sklepu Allemen to produkt wysokiej jakości. Został przygotowany przez cenionego producenta, co w jawny sposób wpływa na jego jakość. Sekatora możesz używać przez wiele lat bez obawy i jego stępienie – w takiej sytuacji wystarczy po prostu go naostrzyć.

Co wyróżnia oferowane sekatory?

Przede wszystkim w asortymencie znajdziesz wiele rozmaitych modeli. Takie zróżnicowanie oferty sprawia, że sekatory ogrodowe mogą przydać się nie tylko przy dużej uprawie, ale również niewielkim ogródku albo małej działce. W takim przypadku wystarczy, że wybierzesz wygodne produkty w mniejszym rozmiarze. Są one praktyczne, a przy okazji zapewniają możliwość wykonania dokładnie tych samych czynności pielęgnacyjnych, co pozostałe modele.

Oferowane sekatory mają powierzchnie tnące przygotowane z odpowiednich, trwałych materiałów. Wysokogatunkowa stal często jest powleczona specjalnymi powłokami, na przykład teflonem albo inną powierzchnią nieprzywierającą. W efekcie jest odporna na uszkodzenia, a także przenoszenie substancji organicznych w ewentualnych mikrouszkodzeniach. Sprawia to, że nie sprzyja roznoszeniu zakażeń między roślinami. Możesz też sekatory wygodnie dezynfekować w trosce o dobro upraw.

Szczególną zaletą, którą mają te narzędzia ręczne, jest specjalnie zaprojektowana powierzchnia tnąca. Zazwyczaj ma ona taki kształt, aby nie powodowała uszkodzeń w strukturze rośliny. Oznacza to, że powierzchnia cięcia pozostaje zupełnie gładka, bo ostrze nie miażdży tkanek, tylko je przecina. Użycie takiego sekatora wpływa na korzyści związane z samą uprawą. Drzewa czy krzewy są mniej podatne na choroby grzybowe i zgniliznę.

W końcu sekatory z asortymentu mają wiele rozwiązań, które umożliwiają wygodną obsługę. Przykładowo mniejsze modele doskonale nadają się do obsługi jedną ręką. Są przy tym niewielkie, dlatego łatwo możesz je przechowywać. Nie musisz też obawiać się, że sekatorem zrobisz sobie krzywdę, bo wypadnie Ci on z rąk. Specjalna, podgumowana powierzchnia rączek sprawia, że sekator wygodnie leży w dłoni, a przy okazji nie ślizga się, nawet gdy rączka pokryta jest wodą.

Warto zwrócić uwagę również na wagę oferowanych modeli. Współczesne sekatory nie są tak ciężkie, jak modele, które były popularne jeszcze kilkanaście lat temu. Z tego powodu o wiele łatwiej jest je obsłużyć, zwłaszcza gdy do cięcia masz więcej roślin. Aluminiowe rączki są zarówno lekkie, jak i trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne czy warunki pogodowe. To sprawia, że sekator jest wytrzymały.

Ostatnią wartą wspomnienia cechą, którą mają niektóre oferowane sekatory, jest regulacja głowicy. Sprawia ona, że kąt cięcia jest dostosowany do Twoich potrzeb. Możesz ustawić go w dowolny sposób, tak aby odpowiadał potrzebom związanym np. z gatunkiem rośliny czy rodzajem cięcia, które planujesz wykonać.

Sekatory i ich użytek

Sekatory dwuręczne to doskonały sposób na trudno dostępne gałęzie. Jeśli masz w swoim ogrodzie albo na działce wysokie drzewa owocowe wymagające regularnego przycinania lub po prostu formujesz iglaki na konkretny kształt i chcesz skrócić gałęzie, ten produkt będzie doskonałym wyborem. Dwuręczny model sekatora umożliwia wygodne przycinanie wszystkich elementów drzewa, nawet tych, które są w pewnej odległości, gdy stoisz na drabinie. Nadaje się również do grubszych konarów dzięki zaprojektowanej powierzchni tnącej i sposobowi cięcia.

Tradycyjny sekator do żywopłotu przyda Ci się podczas prac porządkowych przy ogrodzeniach naturalnych. Ukształtowany żywopłot, czyli taki, który nie tylko dobrze się prezentuje, ale również jest funkcjonalny, wymaga odpowiedniego przygotowania. Dzięki długim powierzchniom tnącym w przypadku takiego sekatora bez trudu uda Ci się obciąć pędy w taki sposób, aby żywopłot był równy, bez żadnych widocznych ubytków czy też wybrzuszeń.

Szukasz sposobu na przycięcie trawnika w estetyczny sposób, ale z jakiegoś powodu nie możesz użyć tradycyjnej kosiarki czy podkaszarki? W takim razie potrzebne są Ci nożyce do trawy. Tym sekatorem jesteś w stanie obciąć źdźbła bez miażdżenia ich struktury, co ma istotny wpływ na proces wzrostu i pobierania substancji odżywczych z gleby. Sprawia również, że trawa wygląda estetycznie – nie żółknie, nie wysusza się, zachowuje intensywny, zielony kolor.

Podczas szczepienia roślin, np. na pniu, przydadzą Ci się też inne narzędzia ręczne, na przykład noże do tapet. Umożliwiają one odcięcie kawałka kory, aby włożyć do wnętrza pęd innej rośliny. Sprawdzają się również podczas przycinania małych gałązek czy specjalnej taśmy, która umożliwia przyjęcie się szczepki. Z kolei samym sekatorem możesz obciąć gałąź tak, aby powierzchnia była gładka, nieposzarpana. To w znacznym stopniu wpływa na jakość samej szczepki.