Uszczelniacze

Ładuję...

Liczba produktów: 7

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Liczba produktów: 7

Ustaw kierunek malejący
na stronę
darmowa-dostawa-allemen darmowa-dostawa-allemen

Uszczelniacze budowlane – izolacja przed wilgocią

Uszczelniacze budowlane to grupa produktów służąca do zabezpieczania podłoża przed wilgocią, działaniem wody i wysokiej temperatury. Zastosowanie preparatów i produktów uszczelniających zapewnia ochronę przed wilgocią oraz wzmocnienie miejsc szczególnie zagrożonych działaniem wody i wilgoci, jak krawędzie ścian, podłóg lub narożniki.

Uszczelniacze to dość szeroka kategoria produktów, wśród których znajdują się m.in. taśmy uszczelniające, maty uszczelniające, narożnik uszczelniający, a także silikony i uszczelniacze dekarskie. Każdy z produktów ma nieco inne działanie oraz przeznaczony jest do innego zastosowania. W każdym przypadku jest to jednak zwiększenie szczelności oraz ochrona przed wilgocią.

Uszczelniacze wykorzystywane są podczas budowy domu i remontu łazienki. Ich użycie jest wskazane zwłaszcza w miejscach narażonych na kontakt z wodą. W łazience będą to wszystkie powierzchnie, na które zostały nałażone okładziny ceramiczne oraz spoiny między wyposażeniem łazienki i płytkami.

Uszczelniacz dekarski jest natomiast spoiną, która umożliwia uszczelnienie niewielkich otworów na zewnątrz budynku. Preparat służy głównie do prac wykończeniowych na dachu oraz wypełnienia spoin między różnymi materiałami budowlanymi, jak rynny czy rury spustowe.

Taśmy uszczelniające również mają szerokie zastosowanie. Możesz ich użyć do wykończenia okien, dachu oraz ceramiki łazienkowej. Mata uszczelniająca jest produktem przeznaczonym do stosowania pod powierzchnią płytek w łazience. Materiał wykorzystuje się także na zewnątrz, układając matę jako podłoże pod tarasem.

Narożnik uszczelniający wykorzystywany jest w hydroizolacji wewnętrznej i zewnętrznej. Stosuje się go trwałego uszczelnienia powierzchni łączącej podłogę ze ścianą. Element z polipropylenu i flizeliny jest odporny na zmienne warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne.

Dlaczego warto stosować uszczelniacze?

Taśma uszczelniająca, mata uszczelniająca, narożnik oraz silikon i silikon dekarski to produkty służące do wykonywania hydroizolacji budynku z zewnątrz i wewnątrz. Celem ich działania jest stworzenie izolacji przeciwwilgociowej, zabezpieczającej obiekt lub wnętrze przed niepożądaną i szkodliwą działalnością wody. Dlaczego warto zadbać o odpowiednie uszczelnienie?

Woda wywiera szkodliwy wpływ na materiały budowlane. Zawilgocony lub przemoknięty materiał traci swoje właściwości izolacyjne oraz ulega degradacji. Dotyczy to zwłaszcza materiałów o dużym współczynniku rozmiękczania, jak gips czy anhydryt. Jest to bezpośrednią przyczyną niszczenia płyt gipsowo-kartonowych, tynków oraz podkładów gipsowych i anhydrytowych, a więc wszystkich powierzchni, na które nakłada się okładziny ceramiczne.

Wilgoć powoduje również korozję chemiczną zewnętrznych tynków, ścian murowanych oraz pokrycia dachowego. Brak odpowiedniego uszczelniania i hydroizolacji może powodować, że na zewnątrz budynku lub w środku wilgotnego pomieszczenia mogą pojawić się porosty, glony i mchy.

Główną korzyścią ze stosowania uszczelniaczy jest ochrona przed wilgocią. Woda i wilgoć mogą przedostać się do podłoża, wykorzystując spoiny między materiałami i prowadzić do dalszych zagrożeń, jak zagrzybienie, zniszczenie podłoża czy zawilgocenie innych pomieszczeń. Przed położeniem płytek ceramicznych, tynku czy dachówek warto więc zastosować warstwę hydroizolacyjną, która ochroni podłoże przed działaniem wody.

Istnieją także miejsca, w których zastosowanie warstwy hydroizolacyjnej może nie być wystarczające. Są to przede wszystkim krawędzie ścian, krawędzie podłóg oraz przebieg dylatacji, czyli miejsca szczególnie narażone na potencjalną nieszczelność. W takich miejscach warto wykorzystać takie produkty jak narożnik uszczelniający, mata uszczelniająca czy taśma do uszczelniania.

Uszczelniacze zostały pokryte odpowiednią warstwą uszczelniającą oraz specjalną włókniną poliestrową, która zwiększa przyczepność i zmniejsza chłonność. Pozwala to na skuteczną i efektywną poprawę szczelności powłok hydroizolacyjnych, zarówno od zewnętrznej, jak i wewnętrznej strony budynku.

Gdzie stosować uszczelniacze?

Taśma uszczelniająca czy narożnik uszczelniający to materiały, które sprawdzą się przede wszystkim w pomieszczeniach narażonych na działanie wilgoci. Jest to m.in. łazienka, kuchnia, pralnia czy pomieszczenie gospodarcze w piwnicy. Taśmy uszczelniające wykorzystywane są także przy montażu otworów okiennych, drzwi zewnętrznych oraz konstrukcji dachu.

Mata uszczelniająca znajdzie zastosowanie jako dodatkowa izolacja przy podłożu. Możesz umieścić ją pod płytkami w łazience, płytkami w kuchni oraz podłożem tarasu lub balkonu. Silikon służy do wypełniania różnego rodzaju szczelin. Elastyczna spoina służy jako wykończenie wyposażenia łazienki oraz uszczelnienie miejsc, w których styka się ona z podłogą lub ścianą.

Materiały przeznaczone do użytku zewnętrznego wyróżniają się wysoką wytrzymałością, odpornością na korozję i promieniowanie UV. Cechą wspólną wszystkich uszczelniaczy jest bardzo dobra przyczepność, plastyczność oraz podatność na obróbkę. Najlepsze efekty izolacyjne zapewnia stosowanie kompleksowych rozwiązań, w których izolacja zaczyna się od odpowiedniej impregnacji powierzchni.

Chemia budowlana to szeroki wybór produktów, które pozwolą Ci odpowiednio przygotować podłoże oraz wykonać kompleksową hydroizolację. Wśród nich znajdują się silikony, kleje, pianki montażowe, grunty, szpachle oraz fugi. Szeroki wybór uszczelniaczy i innych produktów, znajdziesz na stronie Allemen.