Cięcie

Ładuję...

Liczba produktów: 320

Strona
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Liczba produktów: 320

Strona
Ustaw kierunek malejący
na stronę
darmowa-dostawa-allemen darmowa-dostawa-allemen

Narzędzia tnące – oto co warto o nich wiedzieć

Cięcie metalu, drewna oraz innych materiałów wcale nie należy do prostych zadań. Oprócz precyzji liczą się umiejętności oraz dobry sprzęt. W warunkach domowo-warsztatowych warto wyposażyć się w uniwersalne, niedrogie, ale skuteczne narzędzia.

Do cięcia elementów metalowych, jak rury, blachy czy pręty, można używać całej gamy akcesoriów. Narzędzia tnące począwszy od piłki do metalu, szlifierki kątowej lub noży (elektrycznych i ręcznych) powinny być wyposażone w specjalne ostrza. Używanie typowych ostrzy może doprowadzić do korozji elementu nierdzewnego w miejscu cięcia.

Aluminium i miedź to dość lekkie materiały. Do ich obróbki nie należy używać tych samych akcesoriów co do cięcia stali. Ręczne cięcie aluminium i miedzi o grubości nieprzekraczającej 3 mm można wykonać ostrymi nożycami. Na koniec warto poprawić efekt pracy nożyc pilnikiem lub papierem ściernym, by wygładzić powierzchnię.

A co z ołowiem? To naprawdę miękki materiał. Gładkość krawędzi oraz ich obróbkę możesz wykonać nożami, przecinakami do metalu lub też piłami ręcznymi.

Jakie narzędzia do cięcia metalu i nie tylko, czyli co warto mieć?

Rodzaj narzędzia uzależniony jest przede wszystkim od rodzaju czynności, jaką zamierzamy wykonać. Najbardziej wszechstronnym urządzeniem do cięcia różnych metali jest szlifierka kątowa. Wystarczy wyposażyć ją w tarcze o specjalnym zastosowaniu.

Noże, pilniki, dłuta, nożyce do blachy, piły i skrobaki to podstawowe narzędzia do cięcia różnego rodzaju materiałów. Są wręcz niezbędne podczas wielu prac remontowych, budowlanych, wykończeniowych, a nawet ogrodniczych.

Najprostsze narzędzia do wycinania to przede wszystkim noże. Wyróżnia się noże o trapezowym kształcie, które mogą być wysuwane i chowane do korpusu, co umożliwia ich bezpieczne przechowywanie w skrzynce narzędziowej. Kolejnym typem są noże łamane. Ich ostrza są wykonane z segmentów, które po wyeksploatowaniu można wyłamać i wyrzucić. Trzecim typem są noże monterskie przypominające standardowe scyzoryki.

Narzędzia do cięcia to również pilniki. Wyróżnia się pilniki okrągłe, półokrągłe, trójkątne, zwężane, a także płaskie. Aby zachować długą żywotność pilników, należy je systematycznie czyścić przy użyciu szczotki drucianej.

A co z obróbką drewna? W tym przypadku niezastąpione są dłuta. Korzysta się w nich w celach budowlanych oraz rzeźbiarskich. Mają ostre i różnie wyprofilowane krawędzie, przez to umożliwiają swobodną obróbkę drewna i dłutowanie materiału pod odpowiednim kątem. Z ich pomocą wykonasz żłobienia o pożądanej głębokości.

Nie można także zapomnieć o piłach ręcznych. To narzędzia do cięcia metalu, drewna oraz innych materiałów. Płatnice wciąż są używane zarówno przez domowych majsterkowiczów, jak i profesjonalistów. Mają wysoki i długi element tnący, który świetnie sprawdza się podczas prac w warsztacie i w ogrodzie.

Narzędzia tnące – do czego Ci się przydadzą?

Cięcie to podstawowa obróbka materiału wymagająca użycia odpowiednich narzędzi. W asortymencie sklepu Allemen znajdziesz narzędzia do cięcia, które zostały posegregowane w odpowiednich kategoriach.

Jedną z osobnych kategorii tworzą siekiery. Korzystając nich, możesz przygotować drewno na opał, ociosać ścięty pień czy wykarczować mniejsze drzewka i krzewy. Najpopularniejsza jest siekiera rozłupująca posiadająca krótkie ostrze o płaskim przekroju. Wyróżnia się dwie wersje siekier rozłupujących: do trzymania w jednej ręce lub w dwóch.

Do cięcia gałęzi, do łupania drewna i niektórych tworzyw sztucznych posłużą Ci piły. Różnią się między sobą zarówno grubością zębów, jak i odległością między nimi. Piły płatnice przydają się podczas tworzenia konstrukcji takich jak meble ogrodowe czy karmnik dla zwierząt. Można nimi dociąć listwy podłogowe. Sprawdzą się zarówno do surowca z drzew iglastych, jak i liściastych.

Do docinania wykładzin, kabli i cienkich płyt G-K świetnie nadają się narzędzia do wycinania w postaci noży trapezowych. Są one niezwykle uniwersalne. Przydadzą Ci się w szeregu prac remontowych, wykończeniowych i budowlanych. Z kolei noże monterskie są wręcz stworzone do obróbki przewodów. Możesz pokusić się o zakup noży specjalistycznych np. do cięcia wełny mineralnej, papy, tkanin, folii, a nawet skóry.

A co z pilnikami? One też są doskonałym wyposażeniem warsztatu, szczególnie ciesielskiego i serwisowego. Podczas matowienia, obrabiania i skrawania miękkich materiałów niezastąpiony jest pilnik półokrągły. Pilniki zwężane spisują się podczas tworzenia wyżłobień i wygładzania metalu i drewna.

Oprócz tego w sklepie Allemen znajdziesz inne narzędzia do cięcia jak noże do tapet, brzeszczoty, szczypce czy nożyce. Są one dostępne od ręki w bardzo atrakcyjnej cenie. Posiadamy produkty od znanych producentów. Decydując się na zakup naszych narzędzi, masz pewność, że posłużą Ci w najlepszym stanie przez długie lata. Każdy towar został objęty gwarancją producenta. W razie pytań i wątpliwości służymy Ci fachowym doradztwem.