Grabie

Ładuję...
darmowa-dostawa-allemen darmowa-dostawa-allemen

Grabie – w czym Ci się przydadzą?

Każdy składzik na ogrodowe sprzęty powinien być wyposażony w grabie. To ręczne narzędzie pozwala na wygodne prace ogrodowe. Przyda się ono do utrzymywania porządku w ogrodzie, usuwania opadłych liści (nie tylko na jesień!) czy suchych pędów. Grabie ogrodowe sprawdzą się podczas sadzenia domowych upraw i trawnika, a także później – podczas pielęgnacji tychże.

Grabie do trawy i liści różnią się od siebie długością trzonka oraz liczbą zębów i ich rozmiarem. Większe modele sprawdzają się do prac na rozległej powierzchni. Będą idealne do sprzątania dużego ogrodu czy trawnika. W Allemen znajdziesz również grabie o ergonomicznych trzonkach umożliwiających wygodny uchwyt bokiem – w zależności od oczekiwań postaw na tradycyjny model lub unowocześniony projekt.

Grabki do trawy – podstawowe wyposażenie domowej narzędziowni

Jeśli mieszkasz w domu lub w bloku z własnym ogródkiem, to wiesz, że stojące pod ręką grabie to niezbędne narzędzie do utrzymywania porządku. Bez nich trudno byłoby regularnie dbać o piękny wygląd trawnika, szybko pozbyć się opadłych liści czy lekko użyźnić glebę do wysiania nowej trawy lub kwietnej łąki.

W Allemen znajdziesz wysokiej jakości grabie ogrodowe wykonane z odpornych na czynniki zewnętrzne materiałów. Produkty z oferty posłużą przez wiele sezonów, zachowując elegancki wygląd i funkcjonalność. Zęby oraz trzonki są odporne na korozję – nie zaszkodzi im kontakt z wilgotną glebą czy resztkami roślin. Grabie cechują się również wytrzymałością – to narzędzia zaprojektowane z myślą o pracy, nie grożą im więc uszkodzenia mechaniczne powstałe na skutek jej wykonywania.

Grabie są lekkie i wygodne w chwycie – dzięki temu komfortowo utrzymasz je w czasie wykonywania pracy, nie musząc przy tym dźwigać niebotycznie ciężkiego sprzętu. Trzonki są wykonane z materiałów antypoślizgowych, aby nie doszło do przypadkowego upuszczenia i uszkodzenia. Grabie do zamiatania liści posiadają elastyczne zęby, gładko zbierające z ziemi opadłe resztki, a modele służące do grabienia trawnika i spulchniania gleby mają twardsze i ostrzejsze zęby oraz solidnie zbudowane głowice.

W ofercie Allemen dostępne są produkty najwyższej jakości, powstałe z wykorzystaniem nowoczesnych technologii (np. system SAFETOUCH™ zapewniający komfortowy chwyt). To czyni je wyjątkowymi propozycjami na wiele sezonów. Produkty takie jak grabie muszą cechować się długą żywotnością i odpornością – to właśnie zapewniają producenci współpracujący ze sklepem internetowym Allemen.

Grabie ogrodowe – wielofunkcyjne narzędzie każdego ogrodnika

Kiedy po długich zimowych miesiącach wreszcie nadchodzą wyższe temperatury, a dni zaczynają się wydłużać, to znaczy, że czas na wiosenne porządki. Posesja po zimie zazwyczaj wymaga sporo pracy. Warto zacząć od zebrania resztek martwych roślin i gałązek zalegających na trawniku. Grabie do trawy sprawdzają się w tym zadaniu znakomicie – z nimi bez trudu przygotujesz działkę do wysiewu nowego trawnika i innych roślin. Przy okazji zbierania zeszłorocznych pozostałości, spulchnisz zimną jeszcze powierzchnię ziemi, co ułatwi dalsze prace, np. pozwoli wygodniej zamontować obrzeża ogrodowe.

Jeśli zgodnie z ideą less waste cieszysz się posiadaniem domowego kompostownika, możesz wykorzystać grabie do mieszania resztek. Takie działanie zapewnia lepszy przepływ powietrza i stymuluje proces powstawania nawozu. Z łatwością zagrabisz również opadłe z drzew plony, które nie zawsze nadają się już do spożycia, ale za to zasilą Twój kompost. Aby wygodnie pozbyć się tego typu odpadów, poszukaj do kompletu dobrej łopaty.

Właścicielom idealnie przyciętych trawników grabie do trawnika są niezbędne w codziennej pielęgnacji przydomowej zieleni. Pozwalają szybko zebrać skoszoną trawę lub – jeśli zdążyła wyschnąć – siano. Bez wygodnych grabi utrzymanie trawnika w dobrej formie byłoby właściwie niemożliwe. Jeśli marzysz o ogrodzie w stylu francuskim lub o posesji z krótko przyciętą trawą jak w amerykańskich filmach – koniecznie wyposaż się w to narzędzie.

Grabie do trawy pomagają też w pielęgnacji trawnika – każdorazowe przeczesywanie ziemi spulchnia ją, dzięki czemu późniejsze nawadnianie i odżywianie przynosi o wiele lepsze efekty! Trawa będzie rosła bujnie – chociaż oznacza to częstsze koszenie, to również po przycięciu będziesz cieszyć się miękkim, zielonym dywanem. Pamiętaj jednak o odpowiednim nawodnieniu – wygodne w użytkowaniu węże ogrodowe ułatwią regularne podlewanie trawnika.

Jesienią nieodzowne stają się natomiast grabie do liści – nawet jeśli nie posiadasz drzew na swojej posesji, to sąsiednie okazy mogą zasypać Twój ogród liśćmi. Chociaż taka barwna dekoracja na trawniku będzie wyglądać zjawiskowo, to niestety szybko zacznie namakać i gnić. Warto więc zebrać liście niedługo po ich opadnięciu. Do liści sprawdzą się modele o długich zębach lub te przeznaczone do uniwersalnych prac ogrodowych.

Grabie to niezbędne akcesorium do pozyskiwania siana. Po skoszeniu trawa nie może leżeć wiele dni na podłożu, musi zostać rozmieszana, aby źdźbła dotykające ziemi mogły się wysuszyć na słońcu. Takie suszenie to kilkudniowy proces, a do każdorazowego zagrabiania i obracania trawy sprawdzą się grabki do trawy z krótkimi zębami. Posłużą one również na etapie zbierania siana w snopki lub do magazynu. Na ostatnim etapie sianokosów przydają się też dobrej jakości widły.

Już dziś sprawdź ofertę sklepu internetowego Allemen i wybierz funkcjonalne grabie do swojego ogrodu – uniwersalne i wielofunkcyjne narzędzie na długie lata. Do kompletu dobierz narzędzia ogrodowe, aby z werwą rozpocząć prace nad własną, przydomową oazą zieleni.