Łomy

Ładuję...
Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.
darmowa-dostawa-allemen darmowa-dostawa-allemen

Łomy – budowa tych narzędzi i materiał wykonania

Wytrzymały łom to jeden z podstawowych narzędzi wykorzystywanych na placach budowy. Jego budowa nie jest skomplikowana. To metalowy pręt o dwóch zakończeniach. Jedno jest zaokrąglone, a drugie jest spłaszczone. Taka budowa sprawia, że doskonale nadaje się do podważania wszelkiego rodzaju elementów. Wystarczy, że wsuniesz łom w szczelinę, a następnie naciśniesz na jego drugą końcówkę.

Zanim dokonasz zakupu łoma, zastanów się, czy będziesz go używał do celów domowych, czy do pracy na budowie lub w warsztacie. Dla amatorów polecamy standardowy łom stworzony ze stali hartowanej lub narzędziowej. Ten materiał może nie być jednak wystarczający dla profesjonalistów. Fachowcy mogą pokusić się o łomy ze stali wysokowęglowej, sprężynowej lub ze stali nieiskrzącej. Dobrze jest, aby stal była pokryta cynkiem lub lakierem. Wtedy ma większą odporność na korodowanie podczas użytkowania w wilgotnym otoczeniu. Właśnie tego typu łomy spotkasz w asortymencie sklepu internetowego Allemen.

Jakie rodzaje łomów możesz zakupić w Allemen?

Łomy dzielą się na różne rodzaje. Najpopularniejszym modelem jest oczywiście łom uniwersalny, który sprawdzi się podczas hobbystycznych napraw i wyburzeń. Narzędzie o długości wahającej się w granicach od 300 do 800 mm ma funkcjonalną łapkę służącą do wyciągania gwoździ.

Kolejnym typem są łomy budowlane. Cechuje je solidna i wytrzymała budowa. Ich średnica ma od 24 do 30 mm, a długość od 1000 do 1600 mm. Mniejsze od budowlanych są łomy ciesielskie. Mają średnicę wynoszącą około 20 mm, natomiast ich długość to od 300 do 1000 mm. Ten typ narzędzia charakteryzuje się dość dużym kątem wygięcia ramienia. Jego racica jest przystosowana do wyciągania długich gwoździ znajdujących się w meblach oraz deskach.

Wyważniki to inaczej łomy brukarskie. Są ciężkie i masywne. Ich uchwyty wyposażone są w antypoślizgową otoczkę, aby zwiększyć wygodę uchwytu podczas podnoszenia ciężkich materiałów.

Wszystkie łomy dostępne w naszej ofercie wykorzystują prostą zasadę dźwigni. Ich kształt umożliwia łatwe i sprawne podważanie wielu elementów. Choć ich konstrukcja na pozór wydaje się jednakowa, to w sklepie Allemen zgromadziliśmy dla Ciebie wiele różnorodnych wariantów. Niektóre z nich nadają się do mniej wymagających prac amatorskich, z kolei większość można wykorzystywać przy profesjonalnych czynnościach. W domu, w garażu, w altanie narzędziowej — wszędzie tam przyda Ci się dobry łom. W razie wątpliwości służymy Ci doradztwem w wyborze odpowiedniego modelu.

Łom wyburzeniowy, a może uniwersalny? Co wybrać?

Nie wiesz, czy zakup łoma to dobry pomysł? Oczywiście, że tak. Nawet nie wiesz, w jakich sytuacjach będzie Ci potrzebny. Szczególnie sprawdzi się do łamania, wyrywania, podważania, a także wbijania elementów. Duże łomy są niezastąpione do wyważania betonowych płyt czy kostki brukowej. Narzędzia są powszechnie stosowane przez brukarzy, cieśli oraz osoby, które planują demontaż konstrukcji drewnianych. Coraz większą popularnością cieszą się łomy aluminiowe. Praca przy pomocy takiej breszki w niczym nie odbiega od modeli stalowych.

Łomy z zabezpieczeniem znakomicie nadają się do prac na wysokościach. Element mocujący ułatwia operowanie narzędziem i zapobiega jego ewentualnemu spadnięciu. Łom wyburzeniowy pozwoli Ci również podważyć okładzinę, która mimo zniszczenia wierzchniej warstwy wciąż dobrze trzyma się powierzchni. Z jego pomocą rozłączysz zmontowane ze sobą kawałki drewna. Przy pomocy produktu możesz pozbyć się zniszczonej, starej posadzki. Przyda Ci się podczas prowadzenia prac rozbiórkowych i remontowo-budowlanych. Ze względu na kompaktowe rozmiary możesz przechowywać go w pozycji poziomej lub pionowej. Nie zajmuje dużo miejsca w warsztacie.

Wspomnieliśmy tylko o niektórych, najbardziej powszechnych zastosowaniach łomów. Resztę poznasz po zakupie tych narzędzi. Allemen to miejsce, gdzie czekają na Ciebie łomy w wielu rozmiarach i dużej rozpiętości cenowej. Ich zakup nie nadwyręży stanu Twojego portfela.