Listwy przypodłogowe

Ładuję...

Liczba produktów: 26

Strona
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Liczba produktów: 26

Strona
Ustaw kierunek malejący
na stronę
darmowa-dostawa-allemen darmowa-dostawa-allemen

Funkcjonalne i stylowe listwy podłogowe

Proces wykańczania domu jest trudny i jednocześnie ekscytujący. To czas wyboru odpowiednich materiałów. Powinny być nie tylko modne, ale również funkcjonalne. Należy pamiętać, że ułożenie paneli lub płytek powoduje to, że przy ścianie powstają szczeliny. Nie wyglądają one estetycznie, więc potrzebne jest zastosowanie dodatkowych elementów. Są nimi oczywiście listwy podłogowe. To proste w konstrukcji produkty, które sprawiają, że posadzka i ściana będą dopracowane w najmniejszym szczególe.

Listwy podłogowe różnią się właściwie wykonaniem i kształtem. Do najpopularniejszych i korzystnych cenowo należą wyprodukowane z PCV. Na kolejnym miejscu należy wymienić klasyczne listwy przypodłogowe drewniane. Alternatywą pomiędzy są listwy podłogowe MDF. Na tym jednak nie koniec. Producenci dbają o szeroki wybór elementów, więc do dyspozycji masz często listwy podłogowe polistyrenowe, metalowe, żebrowane lub klasyczne taśmy.

Jak widać, wybór jest naprawdę szeroki, dzięki czemu bez problemu dopasujesz rodzaj listwy do materiału znajdującego się na posadzce. Produkty te są bardzo popularne i stanowią najlepszą z możliwych opcji. Sprawiają, że wnętrze staje się dopracowane w najmniejszym szczególe.

W sklepie Allemen przygotowaliśmy dla Ciebie specjalną sekcję – podłogi. Oprócz listew znajdziesz w niej równie przydatne podkłady podłogowe. Jeśli jesteś również na etapie wyboru paneli, to tutaj znajdziesz ich szeroką ofertę. Poniżej poznasz najważniejsze funkcje, które pełnią listwy przypodłogowe do paneli lub innych materiałów. Do tego dowiesz się, w jakich warunkach sprawdzą się poszczególne rodzaje listew.

Listwy podłogowe – sposób na estetyczne wykończenie posadzki

Listwa podłogowa pełni dwie funkcje – estetyczną i użytkową. Jest takim dopełnieniem całości, które wbrew pozorom jest bardzo istotne. Niekiedy układanie płytek lub paneli wiąże się z tym, że powstają niewielkie nierówności i uszczerbienia. Dotyczy to starych posadzek, których wymiary odbiegają od normy. Te defekty widać właśnie podczas prac remontowych. Dziwne ścięcie elementów nie wygląda zbyt dobrze. Tutaj problem rozwiązuje listwa podłogowa. Wystarczy ją zamocować, by stworzyć elegancki efekt.

Listwy podłogowe to taki spójnik łączący kolor paneli oraz ścian. Dzięki niej można w ciekawy sposób podkreślić aranżację. Produkty dostępne w tej kategorii mają szerokie zastosowanie. Nadają się do pomieszczeń sypialnych, salonu, kuchni, jadalni, na korytarz. Są również obecne w lokalach użytkowych i biurach.

Listwy przypodłogowe mają również inne istotne zadanie. Wcześniej wspomniane szczeliny dylatacyjne nie tylko są nieestetyczne, ale bardzo problematyczne. To wolna przestrzeń, do której mogą dostawać się zabrudzenia. Odkurzanie tych zakamarków stanowiłoby nie lada wyzwanie. Wystarczą listwy przypodłogowe, by pozbyć się tego problemu.

Ponadto podłoga pracuje i jest cały czas eksploatowana. Pozostawienie niezabezpieczonych krawędzi przyczyniłoby się do tego, że te miejsca mogłyby być narażone na uszkodzenia mechaniczne. Wystarczy przestawianie mebli, zamiatanie lub odkurzanie. Te domowe czynności mogą powodować uszkodzenia. Listwy przypodłogowe zapobiegają takim działaniom.

Listwy przypodłogowe do paneli przyczyniają się także do porządku w pomieszczeniu. Na szczególną uwagę zasługują te, które mają wyżłobione miejsce na kabel. Wolne miejsce znajduje się wewnątrz, więc skrzętnie poprowadzisz przewód. Dzięki temu unikniesz plątaniny kabli w salonie lub biurze.

Rodzaje listew podłogowych

Wybór listew nie powinien być dziełem przypadku. Szeroka oferta produktów to gwarancja, że bez problemu dopasujesz produkt, który spełni Twoje oczekiwania pod względem finansowym, estetycznym i funkcjonalnym. Jeśli cenisz sobie proste i tanie rozwiązania, to postaw na listwy z PCV. To tworzywo niezwykle elastyczne, co jest istotne, gdy musisz zakryć drobne odchylenia. Tego typu listwy mają różne rozmiary i wzory, więc bez problemu dopasujesz je do rodzaju posadzki.

Listwy podłogowe MDF również cieszą się dużym zainteresowaniem. Mają solidną konstrukcję, a także są dostępne w formie minimalistycznej i eleganckiej, czyli frezowanej. W tej grupie najpopularniejsze są białe listwy przypodłogowe. Ciekawie wyglądają w połączeniu z każdym kolorem farby oraz wzorzystymi tapetami. Listwy przypodłogowe białe będą modne przez wiele lat. Kontrastem dla bieli lub odcieni drewna będą czarne listwy podłogowe. Tworzą one niepowtarzalny efekt. Wbrew pozorom też są eleganckie i pasują do różnych aranżacji.

Dla miłośników naturalnych surowców polecamy listwy przypodłogowe drewniane. Wykonuje się je najczęściej z drzew iglastych. Często mają surową powierzchnię, czyli taką, która jest gotowa do pomalowania. Możesz zachować naturalny kolor lub nadać taki, jaki Ci się tylko podoba. Listwy przypodłogowe drewniane mają różne kształty – ćwierćwałka, wklęsłe oraz trójkątne. Jeżeli zdecydowałeś się na położenie w pokoju specjalnych wykładzin, to tutaj najlepszym rozwiązaniem będą listwy żebrowane. Solidnie trzymają materiał na powierzchni posadzki.