Wiertarko-wkrętarki

Ładuję...
Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.
darmowa-dostawa-allemen darmowa-dostawa-allemen

Wiertarko-wkrętarki – niezastąpione narzędzie w każdym domu

Jeśli jesteś majsterkowiczem lub chcesz mieć w garażu uniwersalne narzędzie domowe, wybierz wiertarko-wkrętarkę. Jest to urządzenie, dzięki któremu wkręcanie śrub, kołków oraz wiercenie w wielu materiałach będzie łatwe i proste. W kategorii tej znajdziesz dwa rodzaje takich urządzeń: przewodowe oraz wkrętarki akumulatorowe. Ich zadaniem jest szybkie wkręcanie śrub oraz innych elementów montażowych. Korzystając z elektronarzędzi, można to robić znacznie szybciej niż za pomocą śrubokręta. Wiertarko-wkrętarki umożliwiają także wiercenie otworów w ścianach lub deskach oraz innych materiałach.

Urządzenia takie należą do podstawowego wyposażenia nie tylko ekip remontowo-budowlanych, lecz także osób, które same przeprowadzają naprawy u siebie w domu lub mieszkaniu. Prosta, niezawodna konstrukcja oraz łatwość używania sprawiają, że z obsługą wiertarko-wkrętarki poradzi sobie każdy. Dobre wiertarko-wkrętarki wykonane są z materiałów wysokiej jakości, co przekłada się na ich trwałość. Są one odpowiednio wyprofilowane, by dobrze leżały w ręce, także wtedy, gdy chroniona jest ona rękawiczką.

Wybierając urządzenie dla siebie, powinieneś zwrócić uwagę na kilka parametrów. Pierwszym z nich jest oczywiście napięcie. Im jest ono wyższe, tym wydajniej pracuje dane urządzenie. Ma ono przede wszystkim znaczenie w przypadku wiercenia. Dlatego powinno ono wynosić minimum 18 V. Daje to narzędziom wystarczającą moc do wiercenia otworów w murze oraz takich materiałach jak bloczki z betonu komórkowego, cegły ceramiczne lub beton.

Natomiast w przypadku urządzeń akumulatorowych warto zwrócić uwagę na rodzaj oraz pojemność baterii. Wszystkie nowe wiertarko-wkrętarki wykorzystują akumulatory litowo-jonowe. Jest to najnowocześniejszy sprzęt tego typu. Gwarantują one użytkownikom możliwość ładowania urządzeń w dowolnym momencie, a nie tylko wtedy, gdy urządzenie jest całkowicie rozładowane. W przypadku baterii o pojemności 2 Ah na jednym ładowaniu można wkręcić około 300 wkrętów, którymi przykręca się płytę gipsowo-kartonową. Dlatego, gdy planujesz często używać wkrętarki, zdecyduj się na model z pojemną baterią lub zapasowym akumulatorem w zestawie.

Wkrętarko-wiertarka – w czym jest lepsza od śrubokręta krzyżakowego?

Oczywiście do wiercenia otworów możesz użyć wiertarki, a do wkręcania wkrętów – śrubokręta. Jednak wygodniej jest połączyć zalety tych dwóch narzędzi i skorzystać z wkrętarko-wiertarki. Zastanawiasz się jednak, czy warto kupować takie urządzenie? Poniżej przedstawiamy zalety płynące z korzystania z wkrętarko-wiertarek.

Jedną z najważniejszych zalet takich urządzeń jest ich mobilność. Dzięki temu można bez problemu zabrać wkrętarko-wiertarkę ze sobą na działkę lub wrzucić do bagażnika i pojechać do klienta. Zwłaszcza wiertarko-wkrętarki akumulatorowe są pod tym względem niedoścignione. Ze względu na zainstalowaną baterię, nie potrzebują one nawet źródła zasilania. Dlatego też prace na wysokościach, czy też w ogrodzie lub innym miejscu bez dostępu do gniazdka elektrycznego, nie są dla nich przeszkodą. Transport oraz przechowywanie takich elektronarzędzi znacznie ułatwia walizeczka lub futerał, w których najczęściej są one sprzedawane.

Ich kolejna zaleta to szybkość pracy. W porównaniu ze śrubokrętem, nawet elektrycznym, są one bardzo szybkie. Wkręcenie wkręta zajmuje kilka lub kilkanaście sekund. Nie ma potrzeby używania siły, gdyż robi to za nas wydajny i mocny silnik elektryczny. W ciągu paru minut możesz zamocować kilka płyt gipsowych lub desek tarasowych. Takie elektronarzędzie znacznie zwiększa tempo prowadzonych prac i pomaga zaoszczędzić czas. Doceni to każdy, kto zajmuje się remontami, wykonuje liczne naprawy w swoim domu lub po prostu lubi majsterkować.

Wielu użytkowników ceni także funkcjonalność, jaką dają te małe urządzenia. Dzięki funkcji wiertarki za pomocą jednego urządzenia możesz wywiercić otwór, a potem wkręcić w niego wkręt lub śrubę. Służą do tego specjalne końcówki, które bardzo łatwo wymienić. Nie trzeba stosować kluczy imbusowych oraz innych zabezpieczających mechanizmów. W większości modeli wystarczy zakręcenie specjalnych szczęk. Ich zadaniem jest unieruchomienie używanej w danej chwili końcówki, tak by móc za jej pomocą bezpiecznie i efektywnie pracować.

Wiertarko-wkrętarki charakteryzują się także dużą wygodą używania. Wykonane są z odpornych na uderzenia materiałów. Dzięki temu nie popsują się nawet z powodu upadku z dużej wysokości. Uchwyt ma zazwyczaj ergonomiczny kształt i pokryty jest tworzywem antypoślizgowym. Dlatego, nawet gdy masz mokre lub spocone ręce, wiertarko-wkrętarka będzie leżeć w nich pewnie. Dołączenie dwóch wymiennych baterii do modeli akumulatorowych pozwala na nieprzerwaną pracę, nawet gdy jedna z nich rozładuje się w trakcie wkręcania wkrętów. Szybka i bezproblemowa wymiana zapewni dodatkowe godziny pracy.

W naszym sklepie znajdziesz wiertarko-wkrętarki w bardzo wielu rodzajach. Są tutaj urządzenia przeznaczone do domowych zastosowań oraz takie do zadań specjalnych. Te ostatnie charakteryzują się bardzo dużą mocą i stosowane są na przykład przez ekipy montujące domy z drewna. Dlatego też każdy znajdzie model najlepiej odpowiadający jego potrzebom oraz budżetowi. Czy to do domowych zastosowań, czy też jako profesjonalne wyposażenie ekipy budowlanej.

Wkrętarko-wiertarka – zbuduj z nią dom

Elektronarzędzia, jakie prezentujemy w tej kategorii, mają bardzo wiele zastosowań – bez względu na to, czy jesteś domowym majsterkowiczem, czy też zawodowo zajmujesz się pracami remontowo-budowlanymi. W domu taka wiertarka z funkcją wkręcania pomoże naprawić zawiasy w drzwiczkach, czy też szybko i sprawnie złożyć meble. Przyda się także, gdy konieczne będzie wywiercenie dziur w ścianie lub suficie. Dzięki wymiennym końcówkom możesz wkręcać nie tylko wkręty, lecz także dokręcać śruby czy modelować drewno za pomocą otwornicy.

Na działce lub w ogrodzie wiertarka z wkrętarką pozwoli Ci na przymocowanie poluzowanych desek w ogrodzeniu. Przyda się podczas montażu własnoręcznie wykonanych mebli ogrodowych. Polecamy zwłaszcza modele akumulatorowe, dzięki którym uniezależnisz się od miejskiej sieci energetycznej. Także podczas naprawy samochodu we własnym garażu, wiertarka z funkcją wkręcania szybko odkręci liczne wkręty, jakie znajdują się w aucie. Domowych zastosowań tego narzędzia jest wiele, sam z pewnością znasz ich kilka.

Profesjonaliści za pomocą wkrętarko-wiertarki bez problemu poradzą sobie z montażem płyt gipsowo-kartonowych, stolarki okiennej oraz innych elementów konstrukcyjnych, jakie stosowane są na budowach. Przedstawiciele takich zawodów jak elektrycy, monterzy czy też serwisanci sprzętu AGD/RTV również korzystają z pomocy małych modeli wkrętarek. Mogą dzięki nim szybko dostać się do wnętrza wielu urządzeń, bez konieczności stosowania powolnego śrubokręta.