Panele drewniane

Ładuję...
darmowa-dostawa-allemen darmowa-dostawa-allemen

Panele drewniane do Twojego mieszkania

Jeśli jesteś na etapie urządzania swojego mieszkania, to jednym z ważniejszych wyborów będzie kupno odpowiedniej podłogi. Materiały na posadzkę są dostępne w różnych wersjach. Panele drewniane należą do tych najpopularniejszych. Istotną rzeczą jest ich budowa. Każda warstwa to naturalny surowiec. Złożenie ich z kilku elementów wbrew pozorom daje większą odporność na ciągłą eksploatację.

Panele drewniane mają wierzchnią warstwę. Jest ona wykonywana z bardzo twardego drewna. Najczęściej są to gatunki egzotyczne, ale nasze rodzime są równie dobre – do takich należą dąb i jesion. Górna warstwa ma zazwyczaj od 2 do 4 mm. Warto wiedzieć, że im jest grubsza, tym więcej razy możesz ją cyklinować. Panele podłogowe drewniane są również wyposażone w gruby rdzeń. Ta część jest wykonywana z miękkiego drewna, najczęściej z sosny. Grubość tej warstwy wynosi nawet 8 mm. Spód produkowany jest z gatunków iglastych lub sklejki.

Tak przygotowane panele drewniane będą służyć jako posadzka przez bardzo długi czas. W sklepie Allemen znajdziesz bogatą ofertę przeróżnych modeli. Możesz przebierać w kolorach, gdyż wykończenie jest bardzo zróżnicowane. Wybierz perfekcyjny układ słojów oraz kształt. Ciekawym rozwiązaniem są panele – imitacja drewna. Wzorem przypominają naturalny surowiec, ale zostały wyprodukowane z innych materiałów.

Poznaj najważniejsze właściwości paneli z drewna

Panele podłogowe drewniane mają wiele cech charakterystycznych. Warto je znać, zanim rozpoczniesz poszukiwania odpowiedniego wariantu. Posadzka pokryta drewnem ma naturalny charakter. Surowiec dobrze wpisuje się do każdego stylu. Eleganckie, industrialne, nowoczesne, rustykalne – do każdego pasują panele drewniane. Naturalne panele dobrze podkreślają styl EKO, jeśli chcesz urządzić mieszkanie, które będzie przyjazne dla środowiska.

Panele drewniane podłogowe sprawiają, że w pomieszczeniu panuje przyjemny, ciepły klimat. Do tego panele są świetnie pod względem izolacyjnym. Sprawiają, że przez posadzkę nie ucieka ciepło. Drewniane panele tłumią również hałas.

Drewniane panele są przyjazne dla zdrowia! To naturalny surowiec, który jest szczególnie polecany dla alergików. Powierzchnia jest łatwa w utrzymaniu czystości, nie zbierają zabrudzeń i alergenów. Drewno dobrze współpracuje z otoczeniem, nie niszczeje pod wpływem wilgoci. Ponadto jest bardzo trwałe. Warstwowe ułożenie poszczególnych elementów jest odporne nawet na bardzo intensywną eksploatację.

Panele mają odnawialną powierzchnię. To najważniejsza korzyść, dzięki której posadzka posłuży Ci przez bardzo długi czas. Odpowiednio gruba warstwa wierzchnia może być z powodzeniem cyklinowana. Panele drewniane na podłogę po usunięciu rys, wgłębień i innych defektów zyskają kompletnie nowy charakter. Możesz również zmienić kolor powierzchni.

Łatwość montażu – taka korzyść przemawia do każdego, komu zależy na szybkim remoncie. Panele drewniane na podłogę mają nowoczesne systemy mocowania, dzięki czemu bez problemu ułożysz je nawet na dużej powierzchni.

Rodzaje i zastosowanie paneli drewnianych

Panele drewniane na podłogę mają szerokie zastosowanie. Najczęściej są spotykane w salonie, jadalni i pokojach sypialnianych. Nowoczesne i solidne konstrukcje jednak dają znacznie większe możliwości. Drewniane panele są także świetne do łazienki, kuchni i przedpokoju. Konstrukcja nie jest podatna na działanie wilgoci i wody. Zatem panele mogą być ułożone pod same szafki, a woda nie spowoduje, że powierzchnia paneli ulegnie zniszczeniu.

Drewniane panele podłogowe są dostępne w klasycznej formie, ale atrakcyjnym rozwiązaniem jest także kształt jodełki. Ten drugi wariant pasuje do nowoczesnych aranżacji. Jodełka sprawi, że posadzka będzie prezentowała się naprawdę atrakcyjnie. Taka opcja pasuje do industrialnych oraz nowoczesnych wnętrz. Drewniane panele podłogowe będą modne pomimo zmieniających się trendów.

Jeśli chcesz rozjaśnić wnętrze, to najlepszym wyborem będą białe, beżowe lub szare panele. Dzięki nim pomieszczenie optycznie będzie wyglądało na bardziej przestronne. Ciemniejsze, dębowe lub jesionowe są eleganckie i mogą być stosowane w dużych salonach lub jadalni.

Panele drewniane na ścianę – takie rozwiązanie również jest możliwe i zyskuje coraz więcej zwolenników. Drewniane panele stosuje się w formie ozdobnych elementów. Interesująco wyglądają w łazience, przedpokoju lub sypialni. Sprawiają, że wnętrze jest cieplejsze i bardziej naturalne.

Drewniane panele możesz również przymocować do sufitu. Ten projekt jest szczególnie polecany do niewielkich miejsc, takich jak łazienka dla gości lub przedpokój. Rozwiązanie z pewnością przykuje uwagę każdej osoby. Panele drewniane są sprzedawane jako gotowe elementy wykończeniowe. To oznacza, że nie musisz trudzić się w samodzielnym malowaniu ich powierzchni. Wystarczy wyjąć je z opakowania i ułożyć na posadzce. Warto wiedzieć, że drewniane panele mogą być stosowane na ogrzewanie podłogowe. Warstwowe konstrukcje nie będą podatne na odkształcenia i pęknięcia z powodu przewodzonego ciepła.

Zajrzyj do pełnej oferty naszego sklepu, w której znajduje się specjalna kategoria – podłogi. Znajdziesz w niej również panele laminowane i panele winylowe.